logo
22/03
21/03
19/03
18/03
16/03
2 ...

Уродженець Добромиля в рідному місті хоче створити краєзнавчий музей Гербуртів

22-05-2019 08:412906

Уродженець Добромиля в рідному місті хоче створити краєзнавчий музей Гербуртів
Фото: Василя Деркача

Такий музей постане у місті Добромиль Старосамбірського району на території древнього замку знаних Гербуртів, зокрема, у будинку арсеналу, якому, за свідченням історичних документів, майже півтисячі років.

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.  

На сьогодні арсенал у вкрай занедбаному стані. Одним з активних ініціаторів збереження історичної спадщини та реалізації задуму є добромильчанин, громадський діяч Василь Деркач. Встановлено, що на відновлення будівлі знадобиться понад два роки. Вартість ремонтно-реставраційних робіт погодився профінансувати уродженець Добромиля Андрій Пущак, який нині проживає у Києві.

Знайшлись інші однодумці. Це – житель Добромиля, місцевий краєзнавець Михайло Чуквінський. Він у власному будинку має справжній музей старожитностей побутового вжитку – навіть кам’яного віку. Серед таких експонатів: млини, жорна, різновиди ламп, підсвічників, витесані з дерева посудини, січкарня, столярний стіл, якому понад 150 років та інше.

За словами краєзнавця Михайла Чуквінського, всіма експонатами з власної колекції, які мають історичну цінність, він готовий наповнити кімнати майбутнього музею. Багато чого ще можна купити, привезти.

Але визначним експонатом музею, вважає краєзнавець, безумовно є сам будинок арсеналу, який зберігає таємниці історії прикарпатської землі та історії славного роду Гербуртів. Адже вони у Добромилі заснували друкарню, в якій випускали книжки для українців, щоб вони їх читали та гордились.

Тепер цю пам’ять про минувшину Добромиля меценат Андрій Пущак хоче відновити і  зберегти нинішньому та всім наступним поколінням українців.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news