logo
24/06
23/06
2 ...

У Бродах встановили бюст австрійському письменникові Йозефу Роту (ФОТО)

05-08-2019 08:194590

У Бродах встановили бюст австрійському письменникові Йозефу Роту (ФОТО)
Фото: Михайла Шишки

У неділю, 4 серпня, в місті Броди відбулося відкриття пам’ятного бюста австрійському письменникові та публіцисту Йозефу Роту. Погруддя встановлено на окрайці сходів з правого боку при вході до Бродівської гімназії ім. Івана Труша.

До речі, це вже третій пам’ятний знак на честь цього письменника єврейського походження біля навчального закладу. Окрім нововідкритого бюсту, тут, на зовнішній стіні гімназії, можна бачити меморіальну таблицю на честь Й.Рота та горельєф образу письменника на меморіальному пам’ятнику.

Виступаючи на громадському віче з нагоди відкриття пам’ятного бюста Й.Рота голова міської ради Анатолій Белей сказав: «Високоповажне товариство. Сьогоднішній день є дуже важливим для нашого міста. Сьогодні ми вшановуємо постать Йозефа Рота – одного із найвідоміших авторів 20-го сторіччя, чия драматична доля поєднала українську, австрійську та єврейську історію.

Відкриваючи сьогодні пам’ятник всесвітньовідомому письменникові, ми увічнюємо пам’ять славного сина Бродівської землі. Він розказав про свою малу батьківщину, прославив місто Броди у світах. Завдяки Йозефу Роту місто Броди стало відомим і стало цінною візитівкою для багатьох шанувальників творчості письменника.

Йозеф Рот – це відома фігура, відомий письменник, який прославився на весь світ. В його творах згадується місто Броди.

Я щиро хочу сьогодні подякувати усім і вітаю усіх, хто долучився до сьогоднішньої знаменитої дати у нашому місті. Йозеф Рот – це наша гордість. Дякую».

Також на вічу з нагоди відкриття бюста Йозефу Роту виступили Надзвичайні і Повноважні Посли ФРН та Австрії в Україні Анка Фельдгузен і Герміне Поппеллер, голова Львівської облради Олександр Ганущин, депутат ВР Михайло Бондар, та інші промовці.

Процедуру відкриття бюста виконали Повноважні Посли Німеччина та Австрії Анка Фельдгузен і Герміне Поппеллер, голова облради О.Ганущин, мер м.Бродів А.Белей та директор Бродівської гімназії ім. Івана Труша Р.Шишка.

Дійство відбулося без освячень та релігійних обрядів.

Михайло ШИШКА, журналіст, спеціально для Leopolis.news