Якщо одним із подружжя є іноземець, тоді «побігати» потрібно більше, та й взагалі, слід оформляти все грамотно, бо в іншому випадку не вдасться одружитися та ще й можуть виникнути проблеми у іноземця.
Що потрібно?
Список потрібних документів не є великим, однак потрібно підготувати все вчасно та юридично грамотно. В першу чергу потрібно зробити переклад паспорта в сертифікованого перекладача та посвідчити переклад в нoтаріуса. Важливо, щоб пeрeклaли усі сторінки документа.
Наступне що потрібно заздалегідь підготувати, так це апoстильoваний документ яким розірвано попередній шлюб, звичайно якщо він був. Якщо особа одружується вперше, тоді – непотрібно. Апостиль чи легалізацію обирається залежно від держави видачі такого документу.
Пізніше, ці документи подаються в обласний РАЦС (залежить від міста у якому ви одружуєтеся). Після того як документи прийняли до розгляду, начальником РАЦСу подається звернення в органи міграційної служби для контрольної перевірки мігранта, тобто звірюється кількість днів знаходження в Україні та законність підстав такого перебування. Така процедура може тривати приблизно 10-14 днів. Потім ця відповідь надсилається поштою в РАЦС. Далі потрібно особисто забрати звідти пакет документів, та звернутися до організаторів проекту шлюб за добу у Львові для укладення договору та обрання дати і місця укладення шлюбу.
На цьому етапі закінчується бюрократична тяганина в органах державної влади. Тому, для того щоб не виникало ніяких проблем в процесі підготовки до реєстрації шлюбу, варто проконсультуватися з міграційними юристами, які проаналізують конкретну ситуацію та оберуть найкращий варіант її вирішення.