Соціологи провели опитування росіян щодо війни в Україні. Більшість жителів цієї країни не проти, якби їх війська напали і на інші країни.
Про це повідомляє «24 канал» з посиланням на Active Group.
86,6% росіян допускають та підтримують потенціальний напад на території країн Європейського Союзу, серед яких Польща, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Словаччина та інші. 46% респондентів абсолютно впевнені в тому, що уряд росії має атакувати ЄС, а 40,6% вважають допустимим розширення військових дій. Такі результати соціологічного опитування отримала компанія Active Group.
Трійка країн, які згідно з соціологічним опитуванням стануть наступними жертвами нападу росії – це Польща (75,5% опитаних), країни Балтії, серед яких Естонія, Литва, Латвія (41%), а також Болгарія, Чехія, Словаччина та Угорщина (39, 6%). Під час опитування респонденти мали змогу обирати кілька країн.
Варто зазначити, що про негативне ставлення до збройного вторгнення до інших країн сказали лише 13,4% жителів рф.
До того, згідно з опитуванням, майже 75% респондентів тією чи іншою мірою допускають застосування ядерної зброї урядом своєї країни. Серед опитаних 40,3% вважають допустимою ядерну атаку, а 34,3% тією чи іншою мірою підтримують таке можливе рішення влади рф. Категорично негативне ставлення до використання ядерної зброї лише у 25,5% росіян.
«Спільне враження інтерв’юерів від опитування – росіяни, які погоджувалися спілкуватися, агресивно налаштовані стосовно не лише України, а і Євросоюзу та НАТО. Респонденти або відмовляються від спілкування, дізнавшись тему інтерв’ю, або декларують готовність підтримувати та схвалювати подальші вторгнення рф до інших країн», – розповів засновник дослідницької компанії «Active Group» Андрій Єременко.
Соціологами української компанії «Active Group» для пошуку відповіді було проведено телефонне (за допомогою месенджера Viber) опитування за формалізованою методологією (вибірка репрезентативна згідно з суб’єктом федерації, статтю та віком респондента).
При складанні питань використовувалися формулювання обов’язкові для російського середовища. Так, замість слів «вторгнення» чи «війна» в опитуванні використовувалося слово «спецоперація», українські силовики називалися «нацистами» тощо. Звичайно, замість «в Україні» говорилося «на Україні».
Опитування проводилося в період з 11 – 14 березня 2022 методом CATI (телефонне інтерв’ю з використання комп’ютера). Загалом опитано 1557 респондентів. Теоретична похибка за довірчої ймовірності 0,95 не перевищує 2,5%.
Leopolis.news