29-01-2024 18:05834
Під егідою МЗС України і Угорщини буде створено спеціальну комісію, яка представить конкретне розуміння остаточного вирішення спірних питань щодо прав нацменшин.
Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба за підсумками зустрічі в Ужгороді з главою МЗС Угорщини Петером Сіярто.
«Між нами немає питань, які не могли б вирішити у двосторонньому діалозі», – наголосив на початку Кулеба.
«Ми мали дуже відверту розмову. Спочатку дуже довго говорили у вузькому форматі, потім у розширеному. Хочу підкреслити головну рису цієї розмови – це відвертість, щирість і при цьому конструктивність… Ми подякували Угорщині за гуманітарну допомогу, яка надається після повномасштабного вторгнення росії. Подякували за прихисток українських громадян», – сказав Кулеба.
За словами міністра, однією з ключових тем перемовин було членство України в ЄС. Кулеба відзначив рішення Угорщини піти на компроміс щодо відкриття перемовин з Україною на засіданні Євроради в грудні минулого року.
Як зазначив глава МЗС України, значна частина зустрічі була присвячена питанню прав нацменшин.
«Ми відмотали цю історію від самих початків і зійшлися в позиції – і угорська, і українська сторони, що ми хочемо це питання врегулювати добросовісно з обох сторін», – зауважив Кулеба.
Під час зустрічі Сіярто перерахував перелік питань, які з точки зору угорської сторони потребують або роз’яснення, або уточнення, або додаткового вирішення на рівні підзаконних актів.
«Ми попросили угорську сторону надати нам вичерпний перелік питань, які у неї є до питання захисту прав представників меншин, ми цей перелік отримали. Ми домовилися, що під егідою МЗС ми зберемо спеціальну комісію, в якої є одна дуже проста задача: через 10 днів вона має представити на розгляд урядів обох країн конкретне розуміння, як і що з того переліку запитань, які ми отримали, потребує вирішення, або вже врегульовано, щоб ми внесли остаточну ясність», – заявив Кулеба.
Як пояснив міністр, якщо раніше в питанні нацменшин йшлося про ухвалення рішень в контексті членства України в ЄС, а тепер йдеться про дискусію на двосторонньому рівні», щоб «остаточно врегулювати питання, яке принципово вже вирішено в інтересах всіх нацменшин».
Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news