logo
24/02
23/02
21/02
20/02
19/02
17/02
2 ...

«Ганебний злочин»: посольство України у Польщі звернулося до поліції через висипане зерно

12-02-2024 12:03259

«Ганебний злочин»: посольство України у Польщі звернулося до поліції через висипане зерно
Фото: З TWITTER RAFAŁ MEKLER

Посольство України у Польщі закликало польську сторону рішуче відреагувати на інцидент на кордоні, де протестувальники висипали на дорогу частину зерна з українських вантажівок.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на посла України у Польщі Василя Зварича.

«Такі методи протестувальників не повинні толеруватися в європейській цивілізованій країні, не кажучи вже про моральну сторону цієї провокації.

Тому ми вимагаємо знайти і притягнути винних до відповідальності. Польські органи влади мали б рішуче відреагувати в правовому полі на цей ганебний і образливий для українців і більшості поляків злочин і не дозволити подібних варварських дій в майбутньому», – зазначив Зварич.

Він також додав, що Посольство і генеральне консульство України в Любліні невідкладно звернулися до польської поліції з вимогою відкрити справу за фактом цього ганебного злочину. За його даними, польська поліція відкрила провадження і розпочала необхідні процедури.

Зварич повідомив, що дипломати перебувають на зв’язку з водіями цих вантажівок. 

Посол також зазначив, що українські вантажівки, які зупинили фермери і висипали з них частину зерна, були опломбовані після митних процедур і мали їхати транзитом до Литви. 

Нагадаємо, 9 лютого фермери з усієї Польщі розпочали чергову акцію протесту, що, як очікується, триватиме 30 днів. Вона передбачає, серед іншого, блокування доріг і прикордонних переходів з Україною.

11 лютого біля КПП «Дорогуськ» протестувальники висипали частину зерна з українських вантажівок, які перетнули кордон. 

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news