У ЄС скликають Координаційну платформу через блокування поляками українського кордону

https://leopolis.news/post/101267/u-es-sklykayut-koordynaciynu-platformu-cherez-blokuvannya-polyakamy-ukranskogo-kordonu-

19/02/2024

Про це на брифінгу заявив речник Єврокомісії Олоф Гілл, інформує «Європейська правда».

У представника ЄК запитали про протести польських фермерів, які заблокували кордон з Україною, внаслідок чого у чергах опинилися тисячі вантажівок.

«Контакти продовжуються між Єврокомісією та всіма країнами-членами, кого це торкнулося. Ми вважаємо, що правильний форум для пошуку середньострокових та довгострокових рішень – це координаційна група ЄС, яка збереться завтра», – сказав він.

Як наголосив Гілл, мирні демонстрації – це базові права в ЄС, але Єврокомісія неодноразово заявляла, що «насильству немає місця, і національна влада відповідає за забезпечення порядку».

«Тому дуже важливо, щоб національні органи влади захищали пасажирські та вантажні перевезення, які є важливими для належного функціонування наших ланцюгів постачання та внутрішнього ринку ЄС», – зазначив він.

Наразі польські фермери блокують шість пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Раніше у Держприкордонслужбі припустили, що через блокаду польськими фермерами пунктів пропуску може затримуватись доставка гуманітарної допомоги.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news