logo
16/04
15/04
12/04
2 ...

У творах художниці Любові Главацької з Бухович (Мостиська ТГ) – патріотичні мотиви, краєвиди рідного краю

22-02-2024 20:53729

У творах художниці Любові Главацької з Бухович (Мостиська ТГ) – патріотичні мотиви, краєвиди рідного краю

У Мостиському Народному домі діє художня студія «LoveArt» (Мостиська ТГ). Тут дітям розкрити свій талант та розвивати мистецькі здібності допомагає  самобутня художниця Любов Главацька. За освітою п. Люба художник-декоратор, вже більше 30 років працює в міському закладі культури.

Все своє життя прожила в селі Буховичі на Мостищині, тут її мала батьківщина, сім'я, рідні і друзі, які підтримують її. Скромна по натурі, п. Люба присвятила своє життя творчості. За щоденними клопотами і роботою не подавала свої картини на обласні виставки, хоча, без сумніву, вони б зайняли достойне місце серед творів художників-аматорів України.

У самобутньої художниці – кілька сотень різних творів – це картини різної тематики, пейзажі, натюрморти, краєвиди рідної Мостищини. А ще – ікони, твори на духовну тематику. Багато робіт присвячено квітковим композиціям, красі нашої природи. Її картини приваблюють багатством кольорових співвідношень,  колоритом.

У мистецьких творах художниці багато патріотичних мотивів, які вона присвячує і подвигу наших воїнів у протистоянні ворогу. На картинах  переважають кольори української символіки: синій, блакитний, жовтий та їх відтінки. Тематика плакатів, творів, що зараз створює художниця – «Наша сила – в єдності», «З нами Бог і Перемога».

А ще п. Люба, як творча людина, пише вірші, есе, в яких щире переконання, що ми зможемо вистояти у цій війні, а Україна відродиться і стане сильною державою.

Свої роботи  художниця виставляє у соцмережах. Минулого року у Народному домі була проведена виставка творів митців Мостищини, де були представлені і живописні полотна Любові Главацької.

Сільська художниця  розмальовує і реставрує фігурки з гіпсу, найчастіше це вироби на духовну тематику. До неї приносять односельці старі фігурки, іконки з гіпсу, які вона безплатно відновлює і цю свою працю жертвує для Бога. Усміхається: що вона, як лікар, дає таким виробам другий шанс на життя, на прославу Бога.

Зараз п.Люба захопилася   фотографією. Знімки робить на телефон, потім ділиться ними у соціальних мережах. А її світлини особливі –  це краєвиди, природа, духовні місця, храми, або просто – небосхил, пташка, що торкається крилом неба. Все це самобутня художниця бачить по-особливому, ніби відкривається перед нею світ в іншому вимірі. І цим своїм баченням вона хоче поділитися з своїми земляками. Каже: «Якщо мені Господь дає дар все це бачити і відчувати, то таку красу рідного краю мають побачити і інші люди».

 

«Найголовніше, щоб мир прийшов у наші домівки, щоб усміхнулася мати, дружина, зраділи діти, що син, чоловік, батько, наші воїни-герої повернулися додому з Перемогою. Молимося, єднаймося у підтримці ЗСУ. Це сьогодні найголовніше для нас всіх».   

Галина СОРОКА, Leopolis.news