Литва оголосила конкурс архітектурних проєктів для відбудови українських шкіл

https://leopolis.news/post/101444/lytva-ogolosyla-konkurs-arhitekturnyh-proektiv-dlya-vidbudovy-ukranskyh-shkil

22/02/2024

Про це повідомляє пресслужба МОН.

Автори трьох найкращих проєктних ідей, які оберуть під час конкурсу, отримають винагороди від 8 до 12 тисяч євро. Переможець укладе контракт на 300 тисяч євро, що передбачатиме розроблення адаптивного дизайн-проєкту школи, який можна швидко реалізувати в різних регіонах України.

Адаптивним дизайн-проєктом зможуть безоплатно скористатися всі громади. Його наявність дасть змогу донорам прискорити ухвалення рішень про фінансування відбудови шкіл, а громадам — заощадити час та кошти.

Команда, що бажає взяти участь у конкурсі, повинна складатися щонайменше з двох архітекторів: один повинен мати право практикувати в Україні, а інший — за її межами.

Деталі участі в конкурсі можна дізнатися за покликанням.

Переможців конкурсу визначить міжнародне журі, членами якого будуть такі видатні архітектори: Карл Бакстранд, Хелена Сандман, Роландас Палекас, Віктор Зотов та Вікторія Блаженє. Також у його складі — Анна Новосад, експертка з освіти, Мустафа Найєм, голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (далі — Агентство відновлення), та Артурас Жарновскіс, керівник програм «Co-create Future of Ukraine» Центрального агентства виконання проєктів (Central project management agency, CPVA), Литва.

Проєкт «Школа майбутнього для України» ініціював уряд Литви в партнерстві з Агентством відновлення за сприяння Міністерства освіти і науки України. Проєкт та архітектурний конкурс реалізує CPVA у партнерстві з Асоціацією архітекторів Литви.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news