Нацбанк ввів в обіг нову пам'ятну банкноту «Єдність рятує світ»

https://leopolis.news/post/101540/nacbank-vviv-v-obig-novu-pamyatnu-banknotu-ednist-ryatue-svit

24/02/2024

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

У Національному банку пояснили, що банкнота «Єдність рятує світ» присвячена незламності українського народу в боротьбі за свободу та європейські цінності, консолідації українського суспільства для захисту територіальної цілісності, а також єднанню демократичного світу перед обличчям російської агресії.

Пам’ятна банкнота є законним платіжним засобом та обов’язкова до приймання усіма фізичними і юридичними особами без будь-яких обмежень на всій території України за всіма видами платежів.

Її тираж - обмежений, 300 тисяч штук (у сувенірній упаковці). Реалізація пам’ятних банкнот здійснюватиметься інтернет-магазином нумізматичної продукції НБУ з 7 березня 2024 року.

«Пам’ятна банкнота «Єдність рятує світ» містить усі елементи захисту діючого номінального ряду банкнот – багатотоновий водяний знак, повністю занурену в товщу паперу захисну стрічку, наскрізний елемент, оптично-змінні елементи OVI та SPARK, рельєфні зображення, зокрема елемент для людей з послабленим зором, мікротексти та елементи, які визначаються в ультрафіолетових, інфрачервоних променях та мають магнітні властивості. Крім того, банкнота містить елемент, виконаний іридисцентною фарбою з перламутровим ефектом. Розмір банкноти – 80х165 мм», - додали в НБУ.

На її лицьовому боці зображено символічний образ України та дівчини військового, що дивиться в майбутнє, підтримуючи Європу.

На зворотному боці банкноти - символічна композиція рук, що об’єднуються, яка виражає співпрацю та партнерство на тлі тризуба - українського національного символу.

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news