Росія відкликала п'ять літаків після ураження А-50 - ГУР

https://leopolis.news/post/101545/rosiya-vidklykala-pyat-litakiv-pislya-urajennya-a-50---gur

24/02/2024

Про це повідомило Головне управління розвідки (ГУР) міністерства оборони України.

Згідно з даними ГУР частина з літаків планувала завдати авіаударів поблизу Авдіївки. На підтвердження збиття судна А-50У 23 лютого ГУР МО оприлюднило запис радіоперехоплення розмови екіпажу прикриття Су-35, на якому один з пілотів повідомив, що спостерігав роботу ППО, спалах та вибухи.

Як відомо, російський літак А-50У збили поблизу Приморсько-Ахтарська над Азовським морем 23 лютого. Останній свій зліт А50У здійснив з аеродрому "Ахтубінськ" та мав виконувати бойові завдання поблизу населених пунктів Приморсько-Ахтарськ - Зерноград, зазначили в ГУР МО. За операцію зі знищення А-50У відповідали ГУР МО України та Повітряні сили ЗСУ.

Модель А-50У є новою модернізованою версією А-50, яку армія РФ використовувала для дальнього радіолокаційного виявлення, управління та наведення для ударів по Україні ракетами зі стратегічної авіації. Вартість такого літака становить 350 мільйонів доларів.

До того, 14 січня українські військові також збили А-50. За даними ГУР, після цього у Росії залишалося до 10 літаків А-50 двох модифікацій.

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news