logo
14/04
13/04
12/04
2 ...

ЄС планує поставити в Україну майже 170 тисяч артснарядів до кінця березня — Кулеба

24-02-2024 18:00151

ЄС планує поставити в Україну майже 170 тисяч артснарядів до кінця березня — Кулеба
Фото: ілюстративне

Європейський Союз до кінця березня хоче передати Україні майже 170 тисяч артилерійських боєприпасів.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба за підсумками розмови з главою європейської дипломатії Жозепом Боррелем.

Він наголосив, що нині артилерійські снаряди є «абсолютним пріоритетом». Тому ЄС також працює над подальшим збільшенням обсягів постачання.

Кулеба зауважив, що ЄС вже ухвалив «історичні рішення» щодо надання зброї Україні, запровадження санкцій проти росії, початку переговорів про вступ України в ЄС та підтримки «формули миру». Він наголосив: «Багато вдосконалень і рішень ще попереду, і ми працюємо разом, щоб забезпечити їхнє швидке ухвалення».

Під час розмови європейський дипломат підтвердив повну солідарність ЄС з Україною.

«ЄС підтримує Україну з першого дня, і ми й надалі це робитимемо з одним ключовим пріоритетом: я закликаю держави-члени надати додаткову військову підтримку», — наголосив Боррель.

Відповідно до планів, розроблених на початку 2023 року, ЄС пообіцяв надати Україні мільйон артилерійських снарядів протягом 12 місяців. Станом на жовтень 2023 року ініціатива досягла близько 30% мети, писав Bloomberg.

Згодом міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив цю інформацію видання. За його словами, причиною цієї проблеми є «жалюгідний стан оборонної промисловості» ЄС, а не відсутність політичної волі. А ще — «дуже багато несинхронізованих речей, бюрократії».

У січні цього року високий представник ЄС Жозеп Боррель назвав новий термін, до якого Україні мають надати мільйон обіцяних боєприпасів від ЄС: до кінця 2024 року.

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news