У Національному музеї відкрили виставку творів Петра Сипняка «Земля Свята»

https://leopolis.news/post/101563/u-nacionalnomu-muze-vidkryly-vystavku-tvoriv-petra-sypnyaka-zemlya-svyata

24/02/2024

Експозиція триватиме до 14 квітня, повідомили у Львівській ОВА.

Виставка творів Петра Сипняка «Земля Свята» представлена у кількох серіях робіт.  Як зазначають у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького, експозиція запрошує до переосмислення поняття земля як святого дару небес кожному народові і кожній людині. Зокрема, за правом народження на цій землі, господарювання її ресурсами, збереження та успадкування майбутніми поколіннями.

Земля постає у нових творах митця, як священний обʼєкт культового замилування та поклоніння хлібороба, скотаря, ремісника у широкому значенні Людини розумної, яка народжена плекати Божий сад, яким є наша Земля, а не руйнувати його. Автор закликає стишитися і поринути у спостереження сезонних землеробних циклів порівняно невеликого клаптика Галицької землі.

Окремими творами автор ненавʼязливо підштовхує глядачів до усвідомлення присутності серед нас «Пророків у своїй Вітчизні» протягом усієї її історії і просто зараз.

Додамо, що виставка відкрита для огляду до 14 квітня за адресою проспект Свободи, 20.

Довідково: Петро Сипняк – народний художник України, член Спілки художників України та Клубу Українських митців. Став організатором та учасником багатьох благодійних аукціонів та проектів задля відновлення культурних пам’яток Львова та інших міст.  Роботи митця знаходяться у музеях Львова, Києва, Канева, Запоріжжя та у численних приватних колекціях в Україні і за кордоном.

Підготувала Леся Бурбан, Leopolis.news