logo
16/04
15/04
12/04
11/04
10/04
2 ...

У Судовій Вишні презентували книгу Миколи Посівнича «Степан Бандера. Провідник української ідеї»

25-02-2024 13:31450

У Судовій Вишні презентували книгу Миколи Посівнича «Степан Бандера. Провідник української ідеї»

У міському  Народному домі м. Судова Вишня (Судововишнянська ТГ) на  творчу зустріч з громадськістю приїхали провідний дослідник національно-визвольного руху Микола Посівнич та  депутат Львівської обласної ради, директор меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета. Організував таку цікаву історичну конференцію директор Народного музею історії м. Судова Вишня Мар’ян Хомяк.

Микола Посівнич презентував свою найновішу книжку – «Степан Бандера. Провідник української ідеї». Книга вийшла друком  минулого року і була чи не найпопулярнішою на книжковому форумі у Львові.

Депутат обласної ради Святослав Шеремета у своєму виступі розповів про політику національної пам’яті в сучасній Україні, діяльність  меморіально-пошукового центру «Доля».

Микола Посівнич є одним із найбільш знаних сучасних дослідників українського національно-визвольного руху 1920-1950-хх рр. Його монографія про Степана Бандеру є певним підсумком багаторічних досліджень. У книзі на основі широкого кола вірогідних джерел розповідається про життєвий шлях Провідника ОУН – реальної особи та Символа безкомпромісності, який сьогодні об'єднує українців з усіх куточків нашої країни.

У своїй лекції Святослав Шеремета представив у загальних рисах основні виклики та завдання політики національної пам'яті, закцентував на тому, що у Львівській області після закінчення процесу "ленінопаду" розпочато роботу із перепоховання на кладовища решток радянських вояків, поховання яких зазвичай знаходяться у центральній частині населених пунктів.

На презентації були присутніми як дорослі, так і шкільна молодь. Усі охочі могли придбати книгу Миколи Посівнича «Степан Бандера. Провідник української ідеї» та отримати автограф автора.

З книгою Миколи Посівнича можна ознайомитись в Судововишнянській бібліотеці.   

Підготувала Галина Сорока, Leopolis.news 

Фото Мар’яна Хомяка