logo
16/04
2 ...

Сім’я Макарів із Самбірщини, яка на війні втратила сина, перерахувала кошти на дрони для ЗСУ

25-02-2024 14:57296

Сім’я Макарів із Самбірщини, яка на війні втратила сина, перерахувала кошти на дрони для ЗСУ

Сім’я Оксани та Ігоря Макарів із с. Торчиновичі Старосамбірської ТГ Самбірського району, яка на війні з путінською ордою поблизу м. Попасна Луганської області в березні 2022 року втратила сина, переказала кошти на 5 fpv-дронів, щоб його бойові побратими відімстили окупанту за його смерть.

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news з посиланням на ВГП.

Нагадаємо, що Іван Макар, як і його батьки, став педагогом. У Стрілківському ліцеї вчив історії. У перший день повномасштабного вторгнення в Україну армади  рф – 24 лютого 2022 року добровільно пішов до військкомату, щоб захищати незалежність Батьківщини. Не знав страху, не піддавався паніці, а сам себе мобілізував.

Директор ліцею Ярослав Циб ділився спогадами: “Вчитель Іван Ігорович Макар заявив по телефону: «Війна, йду боронити Україну. Інакше не можу. Я – історик. Нам потрібна правда і визнання, що росія – це зло, спрямоване проти людяності. Що я буду говорити дітям, коли ЗСУ здобудуть перемогу?».

Ім’я воїна-вчителя Івана Макара увічнене у меморіальній дошці. А 24 лютого, в день другої річниці великої війни, розв’язаної путінською рф проти свободи і незалежності України, у Самборі в соборі Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ відбулася Архиєрейська Служба Божа та панахида за участі батьків, матерів, дружин і дітей полеглих захисників Самбірського району. Рідні спільно молилися, тримали портрети тих, хто додому повернувся на щиті, плакати з написами «Герої не вмирають».

Серед них бачив і подружжя Макарів, яке тримало портрет сина Івана. Двом хлопчикам клята росія забрала батька, вдовою стала молода дружина.

За час Революції гідності, АТО  і двох років великої війни Самбірський район в боях з історичним ворогом, яким була і залишиться московія, втратив більше трьохсот жителів міст та сіл. На їх честь у населених пунктах названо вулиці, на фасадах шкіл, закладах культури відкрито пам’ятні дошки, проводять спортивні заходи.

Підготував Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news

Фото Миколи Сенейка та з відкритих джерел