logo
16/04
15/04
12/04
2 ...

Померла багаторічна директорка Самбірського історико-етнографічного музею «Бойківщина»

26-02-2024 11:15261

Померла багаторічна директорка Самбірського історико-етнографічного музею «Бойківщина»

Громадськість Самбора сколихнула сумна новина: на 79 році життя упокоїлася в Бозі Роксоляна Данчин – багатолітня директорка знаного "Історико-етнографічного музею "Бойківщина".

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.

Блаженної пам’яті Роксоляна Данчин на початку дев’яностих минулого століття взялася за непросту справу – відродження в Самборі історико-етнографічного музею «Бойківщина», останнім директором якого до 1944 року був відомий письменник Іван Филипчак. У листопаді того ж року енкаведисти його арештували і відправили в тюрму міста Тайшет, де й помер, могила українця невідома.

А музей «Бойківщина», який славився на всю Європу, московські окупанти розграбували. Тому наступниці Івана Филипчака, українці-патріотці Роксоляні Данчин довелося його відроджувати з нуля. І це їй вдалося.

У музеї зберігаються унікальні експонати побуту, історії, про видатних особистостей краю. Роксоляна Данчин активно розвивала видавничу, виставкову, експедиційну справи, співпрацювала з іншими музеями Львівщини, України та зарубіжжя.

Нинішній колектив музею продовжує і примножує добрі напрацювання та ідеї, які зародила Роксоляна Данчин.

Громадськість Самбора, регіональне товариство «Бойківщина» та шанувальники нашої минувшини сумують з приводу земної кончини Роксоляни Данчин і благають Всевишнього, щоб поселив її душу там, де праведні спочивають.  

Підготував Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news

Фото з відкритих джерел