logo
16/04
15/04
12/04
11/04
10/04
2 ...

Фонд Ебергарда Шьока продовжить співфінансування реставрації вікон та брам в історичних будинках Львова

27-02-2024 21:49185

Фонд Ебергарда Шьока продовжить співфінансування реставрації вікон та брам в історичних будинках Львова

У Львові продовжать програму з реставрації вікон та брам в історичних будівлях міста. Німецький фонд скерував на ці роботи фінансову підтримку у розмірі близько 9 тис. євро.

Внесок мешканців будинків залишається таким самим, інформує ЛКП «Бюро спадщини».

Міська програма співфінансування оновлення історичних вікон і брам діє у місті з 2018 р. Але від початку широкомасштабного вторгнення росії за бюджетні кошти в Україні фінансують в основному критичну інфраструктуру, захищені видатки та ЗСУ.

“З лютого 2022 року реалізація програми, яка має неабияку популярність серед мешканців міста, була під загрозою. Ми вдячні німецькому фонду за фінансову підтримку нашої програми співфінансування упродовж минулих двох років і раді продовжити співпрацю і у цьому році”, – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Упродовж останніх років фінансування у межах Програми здійснюється за таким принципом: 70% вартості робіт з реставрації брам оплачує Львівська міська рада через координатора – ЛКП «Бюро спадщини», а 30% – мешканці. При реставрації вікон співфінансування здійснюється у співвідношенні 60% на 40% відповідно. А в разі заміни металопластикових вікон на дерев’яні  частки співфінансування становлять 50% на 50%.

Нагадаємо, що фонд буде співфінансувати частку, яка раніше покривалася за рахунок бюджетних коштів.

У 2023 році в рамках програми співфінансування за підтримки ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища було відновлено 24 брами та 20 вікон (9 – реставровано, 11 замінено з пластикових на дерев’яні) на 7 об’єктах. в будинках, розташованих у межах історичного ареалу міста Львова. Новий набір заявок на програму співфінансування планується у вересні 2024 року.

Дізнатися, як стати учасником програми, можна на сайті Бюро спадщини у вкладці Співфінансування.

Leopolis.news