logo
16/04
15/04
14/04
13/04
2 ...

На росії заявили, що готові передати Україні тіла загиблих під час падіння Іл-76

01-03-2024 11:41207

На росії заявили, що готові передати Україні тіла загиблих під час падіння Іл-76
Фото: УЛАМКИ ІЛ-76, ЩО РОЗБИВСЯ У БЄЛГОРОДСЬКІЙ ОБЛАСТІ РФ. РИА НОВОСТИ

Уповноважена з прав людини рф Тетяна Москалькова заявила, що росія готова передати українській стороні тіла військовополонених, які нібито загинули під час падіння Іл-76 у Бєлгородській області 24 січня.

Про це повідомило російське пропагандистське видання РИА Новости, The Moscow Times, а також представник ГУР Андрій Юсов у коментарі «Українській правді».

«Для цього все необхідне з точки зору процедури є.... Тіла можуть бути передані згідно з процедурами, які існують», – сказала Москалькова.

Вона додала, що перебуває в контакті з представниками України у справі про падіння літака і що «українська сторона цікавилася можливістю передачі тіл».

Москалькова уточнила, що це питання вона обговорює з уповноваженим Верховної ради України Дмитром Лубінцем, якому до цього вона нібито «дала всі відповіді на запитання про інцидент».

«Щодо тіл − я одразу ж повідомила, що в нас є підтвердження і всі ДНК, які, за висновком експертизи, дають змогу зробити ідентифікацію особи», − заявила Москалькова.

Представник ГУР Андрій Юсов повідомив «УП», що Україна неодноразово зверталась до держави-агресора з приводу передачі тіл начебто загиблих на борту Іл-76 українських військовополонених.

«Робота в цьому напрямку триває. Як і розслідування щодо обставин того, що насправді відбулося з бортом Іл-76 і хто насправді там знаходився. Контакт із цього приводу є. Коли можна буде говорити про результати, ми повідомимо», − заявив Юсов.

«Українська правда» також звернулася за коментарем до українського омбудсмена Дмитра Лубінця.

Нагадаємо, вдень 24 січня у Бєлгородській області рф впав військовий літак Іл-76. Джерела УП в Генштабі сверджували, що літак перевозив ракети для ЗРК С-300.

Після падіння російського Іл-76 у Белгородській області рф низка російських ЗМІ поширили заяви голови комітету Держдуми росії з оброни Андрія Картаполова про те, що в ньому нібито перебували десятки українських військовополонених, яких везли на обмін; український омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що з’ясовує ситуацію. В ГУР підтвердили лише, що на 24 січня планувався обмін полоненими.

Через кілька годин після появи інформації про падіння Іл-76 Генштаб ЗСУ оприлюднив заяву, в якій натякнув, що цей літак був військовою ціллю і перевозив боєприпаси для російської армії. 

Згодом омбудсмен Лубінець повідомив, що Україна не побачила жодних ознак того, що на військовому літаку Іл-76, який розбився в Бєлгородській області рф, перебувала велика кількість військовополонених, про що заявляло Міноборони рф та інші представники країни-агресора. Голова ГУР Кирило Буданов заявив, що ситуаціч з Іл-76 незрозуміла, адже росія не показує трупи.

Серед полонених, які повернулися в Україну в результаті обміну 31 січня, не було тих військових, яких домовлялися обміняти 24 січня і не обміняли після падіння Іл-76.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news