logo
16/04
15/04
2 ...

Мерію Бібрки зобов’язали утворити уповноважений орган охорони культурної спадщини міста

01-03-2024 16:21187

Мерію Бібрки зобов’язали утворити уповноважений орган охорони культурної спадщини міста
Фото: ANDY-TRAVEL.COM.UA

Судом задоволено позов Пустомитівської окружної прокуратури. Рішенням останнього визнано протиправною бездіяльність однієї із міських рад Львівського району щодо утворення у складі виконавчих органів ради спеціально уповноваженого органу охорони культурної спадщини населеного пункту.

Про це повідомляє Львівська обласна прокуратура.

Мова йде про м. Бібрка, яке включено до Списку історичних населених місць України.

Відповідно до пам’яткоохоронного законодавства передбачено, що на спеціально уповноважений орган покладаються повноваження та обов’язки у сфері охорони культурної спадщини. Такий орган утворюється за погодженням із центральним органом виконавчої влади – одним із Міністерств України.

Однак, міська рада всупереч законодавству не створила спеціальний виконавчий орган для охорони культурної спадщини міста.

Зазначені порушення стали приводом для пред’явлення прокурорами позову з метою захисту історично населеного місця.

Суд погодився з доводами прокурорів та позовні вимоги задоволив в повному обсязі.

Слід зазначити, що відсутність вищевказаного органу може призвести до невідворотних змін міського середовища, так і неможливості контролю стану збереження характерного середовища, цінної історичної забудови, а також притягнення винних осіб до відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини громади.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news