У Франковому виші привітали з 95-літтям відому мовознавицю Олександру Сербенську

https://leopolis.news/post/101893/u-frankovomu-vyshi-pryvitaly-z-95-littyam-vidomu-movoznavycyu-oleksandru-serbensku

01/03/2024

Привітали ювілярку ректорат і викладачі університету, представники навчальних закладів України, освітяни з Польщі, редактори й журналісти українських ЗМІ, міська й обласна влада, інформує пресслужба Львівської облради. 

До гостей ювілярка звернулася дистанційно. «Вітаю усіх, хто працює над словом. Хто стоїть на сторожі рідної української мови й торує їй шлях в новій фазі життя. Щиро дякую за академію, до організації якої доклали зусилля багато людей. Цей захід я розцінюю як прояв великої уваги до університету і до пошанування праці педагога.

Педагог, як ніхто інший, має всі можливості через лекції та практичні заняття, організацію курсових, дипломних робіт працювати над новими знаннями, які потрібні для будівництва нашого нового життя. А життя у нас стало надзвичайно відповідальним і дуже дорогоцінним», – зазначила Олександра Сербенська.

 

Від імені Львівського обласної ради ювілярку привітав в.о. керуючого справами, депутат Ярослав Гасяк.

«Я спілкувався з працівниками апарату Львівської обласної ради, які навчалися в університеті. Вони пригадали про те, якою виваженою, професійною та людяною є Олександра Сербенська. Ці слова є додатковим свідченням того, якою видатною людиною є ювілярка. Бажаю Олександрі Антонівній сил і натхнення, щоби ще більше молоді могли перейняти її досвід та почути її мудрість», – сказав Ярослав Гасяк.

Цінний подарунок – авторську ікону Лева Скопа – презентувала Олександрі Сербенській завідувачка кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка, депутатка ЛОР Парасковія Дворянин.

«В Олександри Антонівни є багато учнів, які зараз воюють. І вони нам передали цю ікону, а колись дошку від боєприпасів, на якій відомий український іконописець Левко Скоп намалював небесну покровительку Олександри Антонівни», – сказала Парасковія Дворянин.

Подарунки ювілярці передали доньці Олександри Сербенської, відомій львівській науковиці Оксані Рибак.

Комунальний телеканал «Перший Західний» презентував на заході відеофільм, підготовлений з нагоди 95-річчя Олександри Сербенської. 

Leopolis.news