За Григоріанським календарем сьогодні Великий Четвер, що розпочинає Пасхальне Тридення

https://leopolis.news/post/103315/za-grygorianskym-kalendarem-sogodni-velykyy-chetver-shcho-rozpochynae-pashalne-trydennya-

28/03/2024

Пасхальне Тридення розпочинається Месою Господньої Вечері та закінчується вечірнею неділі Воскресіння, інформує РІСУ.

Найважливішими днями Великого тижня є Пасхальне Тридення, що розпочинається у Великий Четвер, тобто сьогодні, за Григоріанським календарем.

Під час Літургії Великого Четверга відбувається також обряд миття ніг. Цю послугу в євреїв завжди виконували раби або слуги. Ісус під час Тайної Вечері власноруч обмив ноги апостолам, даючи приклад любові кожному з нас. Звичай миття один одному ніг спершу мав місце у бенедиктинських монастирях. Згодом цей жест почав використовуватись у Літургії Великого Четверга. Спочатку в римській Літургії його могли виконувати лише єпископи і абати. Сьогодні, після літургійної реформи, цей обряд може звершуватись у кожній парафіяльній спільноті.

Під час співу гімну "Слава в вишніх Богу" в четвер в останній раз будуть звучати орган і всі дзвони - вони замовкнуть до Великодня.

На Месі Великого четверга освячується велика кількість дарів, щоб їх вистачило на Страсну п`ятницю, коли Меса не здійснюється.

З XI століття ці дари поміщаються не в ризниці, а в одній із каплиць храму для поклоніння їм після Меси.

Перенесення дарів, яке здійснюється під час урочистої процесії після Меси, символізує ув`язнення Христа в темниці. Потім з вівтаря прибираються свічники, хрести і покривало, що символізує зняття одягів з Христа воїнами перед Його розп`яттям.

На таємниці страстей зосереджено Богослужіння Великої п'ятниці - дня суворого посту й покаяння, єдиного дня в році, коли не звершується Євхаристійна Літургія. У храмах п'ятнична служба зазвичай триває декілька годин, оскільки для поклоніння хресту і його цілування вишиковується довга черга віруючих. У цей день віруючі причащаються Передосвяченими дарами.

У Велику суботу віряни перебувають у молитві перед гробом Господнім. З появою першої зірки розпочнеться урочисте Богослужіння навечір`я Пасхи. В цей день запалюється пасхал - велика свічка, яка урочисто вноситься до храму під спів гімну "Слава в вишніх Богу", і з цього моменту в храмі знову звучить орган і дзвони, прославляючи Христове Воскресіння.

Leopolis.news