logo
23/05
22/05
21/05
17/05
16/05
15/05
2 ...

Шмигаль у Польщі: «Ми точно маємо прогрес щодо зняття блокади»

28-03-2024 17:16690

Шмигаль у Польщі: «Ми точно маємо прогрес щодо зняття блокади»
Фото: Урядовий портал

Уряди України та Польщі обговорили питання розблокування кордонів для аграрної продукції та мають спільне бачення у вирішенні цього питання.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль після українсько-польських урядових консультацій, які відбулися у Варшаві 28 березня. 

Він нагадав, що Україна запропонувала Польщі План з п’яти кроків, і вже є прогрес у їх виконанні. 

«Сьогодні я можу сказати, що ми точно маємо прогрес щодо зняття блокади. Наш план виконується. Не так швидко, як хотілося б. Але однозначно маємо позитивні тенденції та динаміку», — зазначив він. 

За словами Шмигаля, Україна погодилася на обмеження, зокрема й запобіжники, запропоновані Єврокомісією щодо аграрного експорту. 

Також наша держава звернулася до Єврокомісії з пропозицією провести невідкладний скринінг, тобто аналіз, законодавства в аграрній політиці та транспорті й вже отримала рішення щодо пріоритетного скринінгу розділу, який стосується аграрної політики. Очікується, що він буде проведений наприкінці квітня. 

Крім того, Україна наголошувала на важливості заборони російського та білоруського аграрного експорту до ЄС. 

«Вдячні польському Уряду й Сейму, який ухвалив відповідний заклик до Єврокомісії. Ініціатива також підтримана міністрами сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії. Наш голос почули в Брюсселі. Єврокомісія запропонувала запровадити збільшення мит на 50% на агропродукцію з росії і білорусі, зокрема на імпорт зерна. Відповідне рішення може бути прийняте вже найближчим часом», – зазначив Шмигаль. 

Як зазначив прем’єр, про попередні домовленості та проект угоди про необхідність запровадження спільного контролю на прикордонних пунктах пропуску та реалізацію проекту обміну митною інформацією. 

Також для вирішення ситуації на кордоні Україною було запропоновано створити антикризовий штаб. Вже йде робота між відповідними міністерствами обох країн, у якій також беруть участь аграрні асоціації. 

«Відбувається активна комунікація в Брюсселі у межах Спільної координаційної платформи з питань експорту і транзиту української аграрної продукції. Її останнє засідання засвідчило готовність сторін до вироблення спільних рішень», – наголосив прем’єр. 

П’ятий крок у розв’язанні даного питання – вільний пропуск через кордон не лише боєприпасів і гуманітарної допомоги, але й пального.

«Польща внесла пункти пропуску на кордоні й прилеглі шляхи до переліку об’єктів критичної інфраструктури. Ми вчинили так само», – зазначив Шмигаль.

Як повідомляли, 28 березня у Варшаві відбулися українсько-польські урядові консультації, за результатами яких ухвалили спільну заяву.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news