logo
16/04
2 ...

В астрологію, екстрасенсів та таро вірить майже половина українців: результати опитування

02-04-2024 21:24176

В астрологію, екстрасенсів та таро вірить майже половина українців: результати опитування
Фото: ілюстративне

Згідно з результатами соцопитування, 35% українців вірять в астрологію, 25% – в екстрасенсорні здібності, 15% – у тарологію.

Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке проводили 17 лютого – 5 березня 2024 року.

«35% українців вірять в астрологію, 25% – в екстрасенсорні здібності, 15% – у тарологію. Щонайменше в одне з цього переліку вірять 43% українців», – йдеться у результатах соцопитування.

Зокрема, українців питали про:

  • астрологію – вплив небесних тіл на земний світ і людину (на її темперамент, характер, вчинки і долю);
  • екстрасенсорні здібності – ясновидіння, можливість рухати предмети силою думки тощо;
  • тарологію – читання майбутнього по картах.

Для кожного з питань респондент мав відповісти «скоріше вірю» чи «скоріше не вірю».

Віра в астрологію та вплив планет поширена серед усіх категорій населення.

Можна звернути увагу на вищий показник серед жінок (49% вірять у принаймні одне з переліку проти 36% серед чоловіків), серед більш старших респондентів (показник зростає з 26% серед респондентів до 30 років до 51% серед респондентів 60+ років), серед менш заможних респондентів (якщо серед респондентів з високим рівнем достатку 34% вірять у принаймні одне з переліку, серед осіб з дуже низьким достатком – 65%).Схожа ситуація з таро та екстрасенсами – частіше в них вірять люди віком від 40 років, які мешкають у селах або невеликих містах.

«Кризові та психологічно складні періоди (як на суспільному, так і на особистісному рівнях) є «сприятливим» середовищем для зростання інтересу до таких речей, як астрологія, екстрасенсорні здібності, тарологія.

Вибуховий розвиток цифрових технологій та їх міцне проникнення у повсякденне життя людей значно «спрощують» дотик українців до астрологів, віщунок тощо», – пояснює соціолог та виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

В телефонному опитуванні взяли участь 2008 українців з усіх регіонів України, крім тимчасово окупованих територій. Статистична похибка такої вибірки не перевищувала 2,4% для показників, але в умовах війни додається певне систематичне відхилення.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news