logo
23/05
22/05
21/05
17/05
16/05
15/05
2 ...

Декларації 6 нардепів, у тому числі Федини і Юраша, вилучили з публічного реєстру НАЗК

04-04-2024 20:24630

Декларації 6 нардепів, у тому числі Федини і Юраша, вилучили з публічного реєстру НАЗК
Фото: rada.gov.ua

У реєстрі НАЗК відсутні декларації за 2023 рік 10 чинних народних депутатів – 4 з них не подали декларації, а інформацію щодо 6 нардепів вилучили з публічного реєстру.

Про це пише громадський рух «ЧЕСНО».

31 березня 2024 року закінчилась кампанія декларування за 2023 звітний період. У НАЗК повідомили, що за цей час декларації подали понад 664 тисячі публічних службовців.

Троє нардепів ВРУ, які не подали декларації за 2023 рік — це депутати, які мають підозри у державній зраді — Нестор Шуфрич та Олександр Пономарьов від забороненої ОПЗЖ, а також екс-слуга, який наразі є позафракційним Олександр Дубінський.

Четвертий нардеп, який не подав декларації за 2023 рік — це мажоритарник з Черкащини, член групи “За майбутнє” Сергій Рудик. Як повідомлялось у ЗМІ, нардеп Рудик з березня 2022 року перебуває на військовій службі.

Декларації ще шістьох народних обранців за усю каденцію ВРУ відсутні в реєстрі НАЗК. В агенції Руху ЧЕСНО пояснили, якщо в реєстрі немає декларацій певної особи, то це означає, що відносно неї до НАЗК надійшло подання про вилучення з публічного доступу.

У НАЗК також підкреслили, що на підставі подань вилучаються з відкритого доступу не тільки декларації, а й повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, подані за всі періоди.

Усі документи, подані до Реєстру декларантами, стосовно яких на підставі подань вже застосовані заходи захисту, вилучаються з публічного доступу автоматично. Ініціатором вилучення декларацій, поданих суб’єктами декларування, які наразі мобілізовані до лав ЗСУ, є Генеральний Штаб ЗСУ. Такі зміни до правил декларування були запроваджені в жовтні минулого року одночасно з рішенням про відкриття реєстру.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news