logo
21/05
20/05
2 ...

Українці вимагають заборонити полоненим росіянам телефонні дзвінки: петиція набрала необхідні голоси

13-04-2024 14:34303

Українці вимагають заборонити полоненим росіянам телефонні дзвінки: петиція набрала необхідні голоси
Фото: ілюстративне

Зареєстрована на сайті Кабміну петиція із закликом призупинити надання російським військовополоненим права на телефонний зв'язок набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів.

Петиція на офіційному сайті Кабінету міністрів України зареєструвала Інна Турова. Авторка стверджує, що родичі українських полонених захисників не мають жодної інформації про їхній стан здоров’я чи місце перебування. 

«Не зважаючи на багатомісячні прохання та вимоги, ми не можемо почути голос наших захисників, аби впевнитися, що вони справді живі. Це щастя мали лише одиниці з нас. Ми пишемо листи своїм чоловікам, синам та братам, але навіть не знаємо – чи доходять вони до них. МКЧХ мовчить про це не менш твердо, ніж це роблять росіяни», – зазначає авторка петиції.

Водночас, авторка петиції зазначає, що росіяни, які потрапили в полон, вже давно написали й зателефонували своїм рідним.

«Наші вороги, які захоплені в полон, вже давно написали і зателефонували своїм рідним. І рідні наших ворогів живуть спокійно, знаючи про забезпечену долю тих, хто приходив нас вбивати. Вони знають, що Україна урядовим документом закріпила право російських військовополонених на телефонні розмови, хоча це зовсім не передбачено Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими 1949 року, яка гарантує лише листування», – наголошує авторка

На думку підписантів, ставлення до полонених ворогів «має мати розумні межі». Тож вони закликають призупинити надання російським військовополоненим права на телефонний зв'язок, поки Росія не забезпечить таку можливість для українських захисників.

«Подальша можливість у полонених ворогів зв’язатися з рідними має залежати від політики РФ, яка ведеться стосовно наших захисників», – зазначається у петиції.

Петиція з 22 березня набрала вже понад 25 тисяч голосів. Тепер її повинен розглянути Кабінет Міністрів і надати відповідь.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news