logo
22/05
21/05
20/05
18/05
17/05
16/05
15/05
2 ...

Модне чи вічне: українська висока мода від Караванської у виставі Половинки «Розмова птахів»

19-04-2024 17:06226

Модне чи вічне: українська висока мода від Караванської у виставі Половинки «Розмова птахів»

У Львівській національній опері відбулася прем’єра унікального проєкту - вистави-дефіле «Розмова птахів», яку створили одна із найвідоміших українських дизайнерок Оксана Караванська та українська співачка, актриса театру і кіно, лауреатка Шевченківської премії Наталія Половинка.

Про це повідомила промоменеджерка Галина Гузьо. 

Модне чи вічне? На це запитання спробували відповісти Караванська і Половинка. Дзеркальна зала Оперного театру перетворилася на унікальний простір, в якому зустрілися фешн, театр, балет, музика, слово, спів... Так високі сенси потужно і сучасно звучать, коли висока мода тісно переплітається із високим мистецтвом театру. Це вість про вічне і красиве, що протистоїть війні.  

У Львівській опері Караванська представила нову історію «Ukrainian Haute Couture», де авторкою сучасної вишивки вкотре стала дизайнерка Ксенія Уманська. Моделями були артисти балету Львівської національної опери - і жінки, і чоловіки. 

«Я завжди по-філософськи ставилася до власної творчості, - каже Оксана Караванська. - Запитання «Модне чи вічне?» доречне як 300 років тому в часи Сковороди, так і зараз. Тому я наважуюся поєднувати всі мистецтва, аби не втратити українськості, духовності і краси. То чи стане модне вічним?»

На цей проєкт Оксана Караванська надихнулася, творячи костюми до вистави «Сад Божественних Пісень. Розмова птахів» за Григорієм Сковородою, премʼєра якої відбулася в Гарнізонному храмі в ніч на Святого Миколая у грудні 2023 р. Дизайнерка не вперше міксує види мистецтва. Її перформенс «Вишиванка-Couture Третього тисячоліття» у Львівській опері торік став знаковою культурною подією. Цього разу Караванська запропонувала ще більш сміливий крок. 

 Дефіле зустрілося в діалозі про модне і вічне з виставою «Розмова птахів», яку творять Театральний центр «Слово і голос», Наталія Половинка; «Хорея Козацька», Тарас Компаніченко; а також Лабораторія степового розспіву «Євшан-зілля» із Запоріжжя та окупованих сіл, народний співак Олексій Заєць і піаніст Сергій Кудринецький. 

Наталія Половинка унікальним чином творить свою дорогу через театр і духовний напів, традиційну пісню, класичну музику і кіно. Її «Слово і голос» - єдиний в Україні театр, де здійснюється жива співоча Традиція  України.

- Моє служіння Традиції завше - виклик серед сучасного моря швидкоплинних змін, - каже Наталія Половинка. - А зараз це граничне випробування України і світу оголює дивний шанс перемоги: пʼючи з джерела, серед всіх масок сучасності - за одною з них таки розпізнати своє лице. А Сковорода веселить: «Я й сам не люблю мiнливої маски… а люблю теє, що зверху ніщо, а всередині щ о с ь, зовнi неправда, але всередині iстина. Така рiч i людина звалися у еллiнiв «сілінос», картинка, зверху смiшна, а всерединi прекрасна…». То чи стане вічне - модним?

Улітку цього року виставу-дефіле «Розмова птахів» покажуть у Києві та Римі.   

Leopolis.news

Фото Євгена Кравса