logo
21/05
20/05
2 ...

Україна запускає у серійне виробництво аналог DJI Mavic під назвою «Шмавік»

19-04-2024 18:58480

Україна запускає у серійне виробництво аналог DJI Mavic під назвою «Шмавік»
Фото: Forbes

Україні вдалося створити «Шмавік» – власний аналог популярного китайського цивільного квадрокоптера DJI Mavic, яким масово користуються українські військові.

 

Про це повідомляє Forbes.

Вітчизняний дрон стійкіший до пошкоджень та РЕБ, може переносити на собі два боєприпаси до 1 кг та довше перебувати в повітрі на одному заряді.

Ціна комплекту «Шмавіка» – близько $3500 – аналогічна найпопулярнішому китайському безпілотнику серед військових DJI Mavic, повідомив Forbes СЕО компанії-розробника дрона. У вартість входить кейс із дроном, смарт-пульт з 10-дюймовим екраном, п’ять акумуляторів, чотири запасні пропелери, зарядна станція, кабелі та інструментами для ремонту. 

На розробку дрона українська компанія витратила більше року та понад $500 000. «Ключовим було створити не «весільний» дрон, не коптер для забавок, а саме військовий», – каже СЕО виробника. 

Конструкція «Шмавіка» стійка до пошкоджень, його можна ремонтувати й обслуговувати у польових умовах. Дрон також має штатну систему скиду для встановлення двох боєприпасів по 500 г кожний. З максимальним навантаженням він може літати 35 хв у радіусі 15 км на одній батареї, без боєприпасів – 75–80 хв залежно від умов польоту. 

Заплановані потужності виробника дають змогу виробляти до 5000 «Шмавіків» щомісяця. Перша серія виробництва в обсязі 500 штук на місяць може стартувати вже з 1 червня. Частина виробництва розташована у Польщі – там вироблятимуть комплектуючі для «Шмавіків»: двигуни, системи керування, у подальшому – камери власної розробки. Українська розробка має задовольнити потреби ЗСУ в 50 000–60 000 Mavic на рік, додав він. 

Наразі дрон на фінальній стадії проходження необхідних випробувань, а компанія очікує на підписання державного контракту, повідомив Forbes розробник «Шмавіка».  

Раніше віцепремʼєр Михайло Федоров заявляв, що у 2024-му Україна зможе виготовити 1 млн дронів або навіть більше. Коментуючи заяву президента Володимира Зеленського, який оголосив план на виробництво Україною 1 млн дронів для ЗСУ, Федоров зазначив, що ця цифра є «достатньо реалістичною». 

За словами Федорова, у 2023-му держконтракти отримали 58 українських виробників дронів. Загалом на ринку працює понад 200 українських компаній, які займаються БПЛА або сервісами та продуктами у сфері дронів. 

За січень–лютий 2024 року українські виробники виготовили близько 200 000 FPV- дронів. Про це в коментарі Forbes Ukraine повідомила заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр.

Крім мільйона FPV-дронів, Україна спроможна виробити в 2024-му більш ніж 10 000 ударних дронів середньої дальності та понад 1000 дронів із дальністю більше 1000 км, повідомив голова Мінстратегпрому Олександр Камишін у грудні 2023 року. 

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news