logo
25/05
24/05
23/05
22/05
2 ...

рф атакувала термінали у порту Південний: знищено агропродукцію для країн Азії та Африки

19-04-2024 21:44386

рф атакувала термінали у порту Південний: знищено агропродукцію для країн Азії та Африки
Фото: Мінвідновлення

Росіяни атакували два термінали у порту Південний, які спеціалізуються на перевалці агропродукції.

Як повідомляє Міністерства відновлення, один з терміналів належить всесвітньо відомій сінгапурській компанії «Дельта Вілмар», яка працює в Україні з 2004 року та володіє також кількома заводами з переробки агропродукції. Це понад 300 млн доларів інвестицій та майже 1000 робочих місць. 

Це вже 39 атака росії по об’єктам портової інфраструктури Одеській області - пошкоджено та частково знищено 215 об’єктів, 153 транспортних засоби, 8 цивільних суден, постраждало 26 цивільних осіб. 

«З часів як росія вийшла з зернової угоди, вона систематично атакує порти з метою припинити експорт української агропродукції на світові ринки. Лише сильні системи ППО здатні зупинити агресора в своїх намірах знищити портову інфраструктуру і підірвати продовольчу безпеку світу. Адже Україна була, є і залишається гарантом безпеки і топовим експортером агропромислової продукції. Навіть за таких умов Україні вдалось експортувати Українським коридором понад 40 млн тонн вантажів. Це значно більше, ніж росія дала можливість експортувати за часів Зернової ініціативи», – йдеться у повідомленні. 

Про це також згадав Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні до учасників зустрічі Україна – НАТО.

«Поки я готувався до цієї розмови, вони (росіяни – ред.) завдали удару по морському порту «Південний». Кілька ракет влучили в портові споруди, не лише українські, а й сінгапурські», – зазначив Зеленський.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news