logo
05/07
03/07
28/06
24/06
23/06
14/06
10/06
08/06
07/06
06/06
05/06
03/06
30/05
2 ...

На Золочівщині науковці-ботаніки провели обстеження ділянок ПЗФ на предмет кількісного зростання раритетних рослин

09-05-2024 16:27661

На Золочівщині науковці-ботаніки провели обстеження ділянок ПЗФ на предмет кількісного зростання раритетних рослин
Фото: Галини Паньковської

Нещодавно, 7-8 травня, науковці-ботаніки науково-дослідного відділу Національного природного парку «Північне Поділля», спільно із колегою із Національного ботанічного саду НАНУ, доктором біологічних наук, професором Національного університету «Києво-Могилянська академія» Віктором Мельником, провели обстеження лучно-степових ділянок природно-заповідного фонду України на території Золочівського району на предмет кількісного зростання та квітування раритетних рослин, що занесені до Червоної книги України.

Як зазначила у коментарях начальниця науково-дослідного відділу НПП «Північне Поділля» Галина Паньковська, основною метою такого обстеження було пошук інших локацій зростання такої рослинки як анемона нарцисоквіткова, яка також значиться у Червоній книзі України.

«Відрадно для науковців-ботаніків було побачити місця масового квітування цієї рослини. Також нами було зафіксовано багатство квітів інших раритетних рослин, у переліку яких: зозулені черевички справжні, білинець комарниковий, зозулинець шоломоносний, булатка великоквіткова, півники угорські й, навіть, поодинокі запізнілі квіти сон-трави», – повідомила науковця Галина Паньковська.

Природоохоронці НПП «Північне Поділля» застерігають, що зривання квітів, які занесені до Червоної книги України, не можна, оскільки такі неправомірні дії тягнуть за собою адміністративну відповідальність у вигляді вагомих штрафів.

Михайло ШИШКА, для Leopolis.news