logo
14/06
12/06
11/06
07/06
01/06
31/05
22/05
16/05
09/05
19/04
15/04
12/04
11/04
2 ...

Майно Коломойського хочуть переділити – екснардеп Черненко (ВІДЕО)

09-05-2024 17:23810

Майно Коломойського хочуть переділити – екснардеп Черненко (ВІДЕО)
Фото: Олександр Черненко

Перебування Ігоря Коломойського у СІЗО явно затягується з перспективою перейти до довічного ув’язнення, що до первісних планів Ігоря Коломойського очевидно не входило. Якщо коротко – йому висунули звинувачення в організації замовного вбивства директора однієї з юридичних компаній ще у 2003 році. Виконавці цього злочину зараз перебувають в ув’язненні, а ось до ймовірного замовника слідство дісталось лише тепер.

Що насправді відбувається навколо колишнього всесильного олігарха, який фактично зробив нинішнього президента України, та чому нещастя буквально переслідують його одне за одним – говоримо з політичним експертом та екснародним депутатом Олександром Черненком.  

Ігор Коломойський так і не спромігся внести заставу за статтею, за якою його досі утримували у СІЗО – трохи менше 4 млрд грн, натомість нові статті, наскільки я знаю взагалі не передбачають застави. Чому? У нього нема таких грошей чи він передбачав нові звинувачення, відповідно не було сенсу витрачати кошти?

4 млрд – це непроста сума навіть для таких олігархів. Я, звісно, не сумніваюсь, що в нього є такі гроші, але навіть технічно внести такі кошти та пояснити їх походження для нього проблематично. Ну і внесе він заставу – і що далі? Стане зрозуміло, що це людина, яка не зовсім чесно їх заробила. Для нього це мало що би вирішило. Маючи кошти, можна в СІЗО все, окрім пересування. Їжу з ресторанів привозять, є телефони, він міг впливати і на свій бізнес. Те, що зараз йому висунули нову підозру, – ця справа згадувалась у Лондонському суді з Пінчуком. Це був господарський конфлікт, але згадувався і цей епізод зі сторони Пінчука. Чому її підняли зараз – є кілька версій, одна з найекзотичніших, що навіть при наявності запиту його буде неможливо екстрадувати в США. Хоча на практиці такого запиту поки немає, лише розмови. Однак я в це не дуже вірю. Тут причини інші, найперше – є багато охочих з оточення президента переділити його майно. Тобто його вибивають з гри.

А яка Коломойському різниця, в якій в’язниці сидіти – американській чи українській?

Він поки перебуває в СІЗО і немає рішення суду, можливо, він сподівається порішати все в Україні. А маючи кошти, можна її перетворити на комфортний курорт.

Тут оточення Зеленського вирішує свої питання, а Зеленський може показати свою самостійність та незалежність від олігархів. Зеленський багато в чому зобов’язаний Коломойському. Наприклад, досі охоронець Зеленського – колишній охоронець Коломойського. З усіх, хто прийшов з Зеленським – залишився один Єрмак. Йде монополізація впливу на Зеленського.

Зеленський і Єрмак прекрасно знають можливості Коломойського у таких війнах, так він воював доволі успішно проти Порошенка. Тому було прийнято рішення про ізоляцію Коломойського.

Якщо повернутись на 5 років назад, коли Коломойський після перемоги Зеленського терміново повернувся в Україну. Між Коломойсьтким і Зеленським тоді панувала ледь не ідилія. Коли вона розсипалась?

Навряд чи це було одномоментно. Цей процес почався після того, як головою Офісу став Андрій Єрмак. Він почав методично, десь помітно, десь непомітно зачищати контакти Зеленського з тими, хто міг би на нього впливати, починаючи з Богдана, Разумкова. Це не був один день, плавний процес. Від нього не брали трубку, не пускали в ЗМІ. У серйозну фазу він перейшов, коли західні партнери почали натякати на причетність Коломойського до різних афер. А коли ми стали критично залежними від західної допомоги, питання стало руба і були вжиті такі кроки. А те, що тепер йому висунули звинувачення по важкій статті, показує, що на Банковій дуже не хочуть, щоб Коломойський вийшов на свободу. 

Розмовляв Олександр Сирцов