logo
17/06
16/06
15/06
14/06
2 ...

Путін прийшов на нашу землю, як і Гітлер ішов на землі інших народів – Зеленський

09-05-2024 16:41415

Путін прийшов на нашу землю, як і Гітлер ішов на землі інших народів – Зеленський
Фото: Офісу президента

Президент України Володимир Зеленський у День Європи взяв участь у другому Міжнародному саміті міст і регіонів.

Про це повідомляє Офіс президента.

На заході також були присутні: Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, народні депутати, урядовці, представники українських та іноземних органів самоврядування.

Як зазначив Зеленський, усі ми сьогодні відзначаємо День Європи – об’єднаної, заснованої на праві та співпраці: «І саме тому – найсильнішої за весь час і найбільш налаштованої на мир. Він додав, що зараз для Європи такий самий вирішальний час, як був тоді, коли сучасний проєкт об’єднаної та мирної Європи лише починався».

«Кожен із вас бачить, що Путін прийшов на нашу землю так само, як Гітлер ішов на землі інших народів: злочинно, неспровоковано й абсолютно потворно. На жаль, так само це може статись і з нашими народами. Тому наша з вами взаємодопомога – це робота, щоб не тільки один цей агресор програв, а щоб сама ідея будь-якої війни у Європі знову була розбита», – сказав Президент.

За словами Зеленського, на другому Міжнародному саміті міст і регіонів присутні представники 18 країн і Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола. Він подякував їй та іншим європейським лідерам за підтримку України.

«У червні має розпочатися новий, дуже важливий етап – етап перемовин про вступ України до ЄС. І я прошу вас і надалі нарощувати співпрацю між усіма нами у Європі. Робіть усе можливе, щоб ми всі на рівні своїх країн і на рівні всієї Європи не втрачали жодного шансу на безпеку, спокій та спільні результати. І сьогодні підготовлені нові домовленості між нашими громадами – України та ваших країн, нові угоди, які додадуть усім нам потрібної сили», – зазначив він.

Роберта Мецола зауважила, що ЄС стоїть разом з українцями із самого початку повномасштабного вторгнення й надалі всіляко допомагатиме, засуджуватиме агресора, ухвалюватиме санкції проти Кремля, а також притягатиме всіх причетних до воєнних злочинів до відповідальності. Президентка Європарламенту також висловила впевненість у європейському майбутньому України.

«Шлях до вступу, безумовно, буде складним, і український шлях багато в чому є унікальним, бо треба враховувати невідкладність відбудови української інфраструктури, економіки. Але ЄП, ЄС будуть готові допомагати. Ми повернемося й відбудуємо разом, тому що Україна – це Європа, а Європа – то є Україна», – заявила вона.

Міжнародний саміт міст і регіонів започаткований, щоб об’єднати зусилля України та світу. Уперше він відбувся торік 20 квітня. 

Leopolis.news