logo
22/06
21/06
20/06
19/06
17/06
14/06
13/06
2 ...

Звітним тематичним концертом колективу вчителів та учнів Самбірської музичної школи відзначили День матері

11-05-2024 15:28348

Звітним тематичним концертом колективу вчителів та учнів Самбірської музичної школи відзначили День матері
Фото: Миколи Сенейка

Вчора, 10 травня, у залі органної та камерної музики відбувся тематичний звітний концерт «Лише тобі» учнів та викладачів Самбірської музичної школи. Мистецький захід присвячувався Дню матері, який відзначається у неділю, 12 травня. 

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news. 

У кращій концертній залі міста зібралося багато тих, кого величаємо найріднішими, хто дарує нове життя і продовжує український рід, на своїх плечах  тримає світ, одним словом – це наші незламні берегині. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів і віддали данину глибокої пошани матерям, котрі на війні втратили своїх синів.  

Зазначалося, що учні музичної школи брали активну участь у конкурсах різних рівнів. І скрізь ставали переможцями. Юний піаніст Ілля Сенейко у Дрогобичі на обласному конкурсі завоював найвищу нагороду - гран-прі, Дем'ян Красняк - також, а Артур Миргород на всеукраїнському – два перших місця. Список талановитих майбутніх музикантів великий. Міський голова Юрій Гамар понад пів години їм вручав Подяки, а викладачам - Грамоти.

Кожний відділ мав чим звітувати і що представити. Виступи учнів, тріо, ансамблів бандуристів, скрипалів, хорів присутні винагороджували оплесками і вигуками "Славно!". Цьому сприяло те, що святкова програма була напрочуд творчо складена. Зі сцени звучали популярні українські пісні, музичні композиції, у тому числі присвячені матерям. 

Перед звітним виступом духового оркестру школи ведуча – викладачка Марія Хомин-Маморська запропонувала присутнім виконати пісню "Рідна мати моя". І враз зала  перетворилася у великий хор, виповнилася щемливою атмосферою, почуттям ніжної любові до найріднішої - "...І твоя незрадлива материнська ласкава любов...".

 

Душевним переживанням пройнялися серця присутніх після того, як юна Катерина Поверляк читала вірш-звернення до російської матері, в якому благала "Поки не пізно, відклич свого сина з війни. Чи ти не виглядала синів із дороги...". У багатьох на очі наверталися сльози, бо в цих словах постала велика правда про страждання українських матерів через путінську агресію.

Таких душевних номерів, співзвучних з викликами через війну, на концерті було багато. Цим учні демонстрували свою любов до мистецтва, глибоку пошану до найрідніших. Хор молодших класів подарував їм пісню «Для тебе, матусю», після чого діти пішли у залу до своїх матерів, щоб їх обняти, сісти на коліна. 

Фольклорний ансамбль навчального закладу надзвичайно майстерно виконав «Марш канадських українців», а велику і різноманітну святкову програму завершив духовий оркестр композицією «Україна переможе». Як і перед тим, у залі вибухнули бурхливі оплески. Та ніхто не хотів розходитися, бажали перебувати у полоні справжнього мистецтва.

Цим, як наголошувалося, учні та викладачі музичної школи звітним святковим концертом склали іспит на найвищий бал. Кожний з присутніх, мабуть, виніс думку: як добре, що Самбір має такий мистецький навчальний заклад, в якому дбайливо плекають майбутні таланти. 

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news