logo
24/06
22/06
21/06
20/06
19/06
18/06
14/06
2 ...

На Львівщині викрили фінкомпанію, що нелегально обмінювала криптовалюту

13-05-2024 13:13426

На Львівщині викрили фінкомпанію, що нелегально обмінювала криптовалюту
Фото: ТУ БЕБ у Львівській області

Детективи Територіального управління БЕБ у Львівській області викрили фінансову компанію, через яку конвертували віртуальні активи у гривню, а також виводили кошти у готівку.

Про це повідомляє ТУ БЕБ у Львівській області.

Співробітники БЕБ спільно з кіберфахівцями Управління СБУ у Львівській області встановили групу осіб, які організували незаконну діяльність низки обмінних пунктів. Тіньові конвертаційні послуги здійснювалися під прикриттям ліцензії фінансової компанії.

Встановлено, що заявки на обмін криптовалюти у готівку особи отримували у телеграм-боті. Надалі замовнику надходило смс повідомлення з адресою обмінника та паролем, який необхідно було повідомити при обміні.

Також за участі власників згаданих обмінних пунктів відбувався обмін грошових коштів на віртуальні активи за схемою «особа-особі».

Замовнику послуги надавалися реквізити української картки, а переказ віртуальних активів здійснювався з електронного гаманця обмінника на електронний гаманець замовника та у зворотному напрямку.

Такі операції проводились без відповідних дозволів Національного банку України та без відображення в бухгалтерському й податковому обліках.

Детективи Територіального управління провели 11 обшуків, під час яких вилучили необліковану готівку в гривні та іноземній валюті в еквіваленті орієнтовно 13 млн грн, а також п’ять холодних ключів до криптогаманців, мобільні телефони, ноутбуки та чорнову документацію, що підтверджує незаконну діяльність.

Ухвалами суду накладено арешт на віртуальні активи в сумі майже 28,5 млн грн в еквіваленті, які зберігаються на одній із відомих криптобірж.

Окрім того, причетні особи здійснювали вивід віртуальних активів через підсанкційну російську платформу.

Наразі досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 220-2, та ч. 2 ст. 212 Кримінального кодексу України триває. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Львівської обласної прокуратури.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news