Уряд хоче заборонити Tabletki.ua та інші схожі маркетплейси: зареєстровано петицію на підтримку сервісу
https://leopolis.news/post/105950/uryad-hoche-zaboronyty-tabletkiua-ta-inshi-shoji-marketpleysy-zareestrovano-petyciyu-na-pidtrymku-servisu
17/05/2024
Уже розроблений відповідний проєкт постанови. Про це повідомив співзасновник сервісу Tabletki.ua Євген Муравщик, який зареєстрував петицію на підтримку агрегатора.
За словами Євгена Муравщика, заборона використання Tabletki.ua та інших прайс-агрегаторів – це удар і по споживачеві, і по ринку.
«Споживач втратить НЕЗАЛЕЖНЕ джерело інформації про наявні ліки та пропозиції цін зі знижками на них, а аптеки, що не мають фінансової можливості розробки власного продуктового сайту, втратять важливий канал зв’язку зі споживачем. Страждатиме конкуренція за споживача – асортимент ліків скорочуватиметься, ціни будуть рости, великі аптеки отримуватимуть перевагу над меншими», – наголошено у петиції.
«На сьогодні прайс-агрегатори стали незамінним помічником споживачів. Споживачі обирають аптеку, де є потрібні ліки за прийнятною ціною, і часто бронюють їх. І хоча така бронь є неформальною (буває, що споживачі не викуповують ліки, а в аптеках бракує замовлених ліків), вона є надзвичайно популярною. Майже всі аптеки на сьогодні під’єднані до прайс-агрегаторів, з їхньою допомогою здійснюється вже понад 30% усіх продажів лікарських засобів. Лише в квітні 2024 року на Tabletki.ua більше 4 млн українців зробили 12,573,070 бронювань», – зазначив автор петиції.
За словами Євгена Муравщика, згаданий проєкт постанови, яким аптекам дозволяють розміщувати інформацію про лікарські засоби лише на сайтах інших аптек, «необґрунтовано і незаконно витісняє з ринку прайс-агрегатори, порушує права споживачів та погіршує становище більшості аптек».
«Проєкт потребує ґрунтовного переосмислення та доопрацювання, щонайменше з нього необхідно прибрати абзац 2 п. 159-1, який починається так «Розміщення пропозицій щодо продажу лікарських засобів за попереднім замовленням споживача може здійснюватися виключно на веб-сайті ліцензіата…».
Хочемо зберегти право українців на незалежний онлайн ресурс Tabletki.ua з інформацією про лікарські засоби», – закликає автор петиції.
Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news