logo
14/06
13/06
12/06
09/06
07/06
06/06
05/06
04/06
03/06
2 ...

Львівську поетесу Наталію Калиновську нагородили «Хрестом громадянських заслуг»

17-05-2024 15:16393

Львівську поетесу Наталію Калиновську нагородили «Хрестом громадянських заслуг»

У часі великодніх свят та Дня української вишиванки несподіваний подарунок зробило відомій львівській поетесі Наталії Калиновській Всеукраїнське об’єднання «Країна». Її у рамках Всеукраїнського проєкту «Золотий фонд нації»  нагороджено «Хрестом громадянських заслуг».

 Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.

Наталія Калиновська авторка двадцяти восьми поетичних збірок, які високо оцінені письменниками, шанувальниками книг, критиками. Попри те, що викладачка Національного університету «Львівська політехніка», науковець, проводить активну творчу та громадську діяльність не лише в межах Львова, але й області. Її добре знають у Бориславі, Трускавці, Дрогобичі, Самборі та інших містах, де мала зустрічі з читачами.

Книжковий поетичний доробок Наталії Калиновській дозволив їй стати членкинею Національної спілки письменників України, НСЖУ, Всеукраїнського об’єднання «Письменники Бойківщини» та очолити його осередок у Львові. Вона –Заслужена діячка естрадного мистецтва України, тексти її віршів покладені на музику, відтак зазвучали популярними піснями у виконанні відомих солістів.

Надзвичайна заслуга Наталії Калиновської у тому, що спочатку в Львові заснувала літературний конкурсу для учнівської молоді «У римах світлих оживає слово». Він з міського переріс у статус Всеукраїнського. Його підтримали НСПУ, НСЖУ, департамент освіти та науки Львівської ОВА. Важливо те, що творче змагання серед молодих поетів, прозаїків, а тепер ще й публіцистів у часі війни відбувається втретє поспіль. У цьогорічному взяли участь понад триста майбутніх талантів з Харкова, Дніпропетровська, Одеси, Полтави, Сумської, Волинської, Чернігівської, Черкаської, не враховуючи Львівську, областей. Їхні роботи оцінює фахове журі, в складі якого досвідчені письменники, журналісти.

Відтак Наталія Калиновська упорядкувала учнівські твори і видала дві колективні збірки під спільною назвою «Голос війни».

«Тема війни, – сказала Наталія Калиновська, – дуже болюча для сердець юних українців. Адже чийсь батько, брат захищає Батьківщину від російської орди, яка прагне поневолити волелюбний народ, частинкою якого вони є. Гірше те, що окремі діти з батьками стали біженцями через постійні ворожі обстріли, неймовірні руїни, у тому числі й житлових будинків. Попри гіркоту у віршах, малій прозі, публіцистиці вирує віра, що окупанта буде подолано, вибито з рідної землі як непрошеного поганця.

Нещодавно журі підвело підсумки четвертого Всеукраїнського літературного конкурсу для учнівської молоді «У римах світлих оживає слово». Названо його лауреатів та володарів дипломів. Можливо, – продовжила Наталія Калиновська, – буде видано третій колективний збірник творчих дитячих робіт, але під назвою «Голос Перемоги». Ми всі про неї мріємо, з нетерпінням чекаємо, а молодь насамперед. Книжка буде літературним надбанням сучасності».   

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news 

Фото з відкритих джерел