logo
25/06
2 ...

Польові квіти замість газонів у Львові: мрія чи реальність?

17-05-2024 20:30319

Польові квіти замість газонів у Львові: мрія чи реальність?
Фото: rotherhamadvertiser.co.uk

Проєкт «Кольорова річка» в Ротергемі, Англія, який перетворив понад 12 кілометрів газонів на галявини барвистих польових квітів, може стати чудовим прикладом для наслідування у Львові.

Все починалося, як невеликий проєкт садівництва, з кількома пачками насіння, купленими в магазині й переросло в проєкт, який був відтворений на національній та міжнародній арені. 

Чоловік на ім’я Річард захопився ідеєю висадки польових квітів після того, як дізнався, що влада міста витрачає близько 80 000 фунтів стерлінгів (на сьогодні це 3,9 млн грн) на стрижку понад 12 кілометрів трави сім разів на рік. Чоловік вважав, що посадка польових квітів поверне трохи кольору та інтересу до територій міста. Він також вважав, що наявність польових квітів зменшить кількість косіння на рік, оскільки польові квіти будуть менш густими, ніж трава, і тому видимість для автомобілістів буде кращою. Завдяки цій ідеї було заощаджено 20 000 фунтів стерлінгів (на сьогодні це майже 1 млн грн).

Насіннєві суміші були розумно розроблені таким чином, щоб різні квіти цвіли в різні пори року. Після втілення ідеї для Річарда почали надходити дзвінки, листи на пошту з подякою, за таку чудову ідею, яка сподобалась й іншим регіонам країни та навіть закордоном її оцінили та почали використовувати.

Чому б така ідея була б корисною і для Львова?

Економія коштів: Замість того, щоб витрачати гроші на стрижку трави кілька разів на рік, місто може заощадити, посадивши польові квіти, які потребують меншого догляду. У Ротергемі це призвело до економії 20 000 фунтів стерлінгів на рік!

Красиве місто: Польові квіти додадуть кольору та інтересу до міського пейзажу.

Підтримка біорізноманіття: Польові квіти приваблюють бджіл та інших запилювачів, які важливі для екосистеми.

Підвищення настрою: Дослідження показали, що перебування на природі може покращити психічне здоров'я та самопочуття людей.

Скільки коштує догляд газонів у Львові?

«У 2022 році Львів витратив майже 19 млн грн лише на косіння трави. У 2023 році сума договорів на покоси сягнула поза 20,5 млн грн. Але вже тоді у міськраді сказали, що зменшуватимуть кількість покосів і попереджатимуть підрядників про те, щоб вони не викошували траву під корінь.

Наприкінці квітня – на початку травня районні адміністрації Львова уклали низку договорів на догляд за газонами у 2024 році. Загальна сума цих договорів становить близько 15,7 млн грн», - повідомляє zaxid.net.

Як можна реалізувати таку ідею?

Міська рада Львова могла б співпрацювати з місцевими садівниками та ландшафтними дизайнерами, щоб розробити план посадки польових квітів у місті. Також можна залучити до проєкту місцеві громади та волонтерів.

Звичайно, для реалізації цього проєкту буде потрібна деяка фінансова підтримка. Місто могло б звернутися за грантами або спонсорською допомогою від місцевих підприємств.

Посадка польових квітів у Львові може мати багато переваг для міста та його мешканців. Це економно, красиво, екологічно та може покращити психічне здоров'я людей.

Ольга КОЦУПЕЙ, для Leopolis.news