logo
25/06
2 ...

У Франковому виші відновили традицію відзначення Дня математика

17-05-2024 19:58310

У Франковому виші відновили традицію відзначення Дня математика
Фото: пресцентр ЛНУ ім. І. Франка

16 травня 2024 року в Актовій залі Львівського університету відбулися урочистості з нагоди Дня математика. Захід організувала Студентська рада механіко-математичного факультету, відродивши багаторічну традицію, яка з 2019 року тимчасово перервалася через пандемію та повномасштабне російське вторгнення.

На початку події присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять Захисників та Захисниць України, котрі відважно боролися та поклали своє життя за незалежність нашої держави, інформує пресцентр університету.

Опісля до слова запросили декана механіко-математичного факультету Ігоря Гурана, який привітав присутніх математиків зі святом та поділився думками щодо відновлення таких традицій в університеті.

«Дуже радий сьогодні бачити тут математичну спільноту, викладачів та студентів. Свого часу це був єдиний захід, на якому ми могли говорити те, що в інших місцях говорити заборонялося і гумор був нашим своєрідним інструментом боротьби. Хочу всіх привітати з відродженням такої унікальної традиції в Університеті. Після пʼяти років ми нарешті знову можемо святкувати День математика як колись»,- зазначив Ігор Гуран.

Доцент кафедри теорії функцій і функціонального аналізу механіко-математичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Ярослав Притула, який був ініціатором відзначення Дня математика у Львівському університеті,  розповів про власний досвід підготовки до святкування та поділився враженнями від організації першого Дня математика.

«Святкування, яке колись проходило, було грандіозним явищем. Зайти до Актової зали було неможливо, а балкони забиті – усюди студенти, викладачі та гості події. Тут сиділи багато сотень людей, для яких приносили додаткові стільці навіть з приймальної тодішнього ректора. Захід був дуже довгий і насичений, іноді відбувався упродовж трьох днів. Маю надію, що сучасні святкування Дня математика з часом досягнуть тих масштабів», – висловився Ярослав Притула.

Студентська рада факультету провела вікторину, під час якої гості заходу мали можливість виграти мерч мехмату, відповівши на запитання про факультет, студентів та математику. Також організатори створили формат інтервʼю-дискусії з викладачами, під час якої науковці змогли поділитися спогадами про власне навчання, його відмінності від сучасного студентського життя та розповіли про роботу на механіко-математичному факультеті й про курйозні випадки зі студентами.

Також в рамках заходу присутні мали можливість насолодитися гумористичними виступами, перебіг яких вперше за історію проведення події був сюрпризом для адміністрації факультету. Студенти-математики дивували своєю вигадливістю, акторською майстерністю і харизматичністю.

Після виступів організатори преміювали студентів механіко-математичного факультету. Зокрема подяками та преміями нагородили:

Анастасію Височан, студентку МТК-11 за громадську діяльність;

Дарину Кузьменко, студентку МТП-41 за наукову-освітню діяльність.

Важливою складовою святкування була благодійність. Так, упродовж заходу Студентська рада факультету провела благодійні лотерею та аукціон, всі виручені кошти з яких спрямують на рахунок благодійного фонду «Мехмат йде на війну», який разом з підприємством ІНСТАЛ-ПЛАЗА налагоджує випуск власної моделі дрона-камікадзе. Усі військово-польові випробування вдало пройдено, тому зараз триває збір на 80 дронів для 80-ї Окремої десантно-штурмової Галицької бригади. Під час благодійної лотереї та аукціону вдалося зібрати близько 26 тисяч гривень. Долучитися до збору можна за посиланням

Leopolis.news