logo
14/06
13/06
12/06
2 ...

Аграрії розповіли, як травневі заморозки на Львівщині вплинула на плодово-ягідні насадження

20-05-2024 19:01301

Аграрії розповіли, як травневі заморозки на Львівщині вплинула на плодово-ягідні насадження

Нічні заморозки до -3ºС точково вплинули на плодово-ягідні насадження Львівських садівників і ягідників, подекуди пошкодивши в окремих господарствах до 15-30% площ насаджень.

Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської ОВА.

За інформацією садівників вибірково постраждали зав’язі кісточкових насаджень -  вишні, черешні, сливи та пізні сорти яблунь отримали пошкодження цвіту. Частково заморозки вплинули і на ягідні культури, зокрема в окремих господарствах є пошкодження суниці садової відкритого грунту та смородини. 

«Через аномально теплу погоду і  ранню весну на Львівщині на три тижні раніше ніж минулого року розпочався сезон збору тепличної суниці садової. Сезон збирання врожаю суниці відкритого грунту очікується вже у  третій декаді травня, що також на 2-3 тижні раніше минулого року. Маємо надію, що незважаючи на часткове пошкодження ягідників будемо з хорошим врожаєм»,  -  коментує Тетяна Гетьман, директорка департаменту.

В області вже розпочався сезон збору врожаю сортів ранньої суниці садової, яку аграрії реалізовують на ринках міста  і області.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news