logo
15/06
14/06
2 ...

Жидачівські школярі стали переможцями обласного етапу Всеукраїнських шкільних ліг зі спортивного орієнтування

21-05-2024 20:26459

Жидачівські школярі стали переможцями обласного етапу Всеукраїнських шкільних ліг зі спортивного орієнтування
Фото: ЛОВА

У Львівській області відбулися фінальні ігри IV етапу змагань зі спортивного орієнтування в рамках проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги».

Про це повідомляє пресслужба ЛОВА.

Переможці та призери обласного етапу шкільної ліги зі спортивного орієнтування:

Перше місце – Жидачівський ЗЗСО І-ІІІ ст. №2, Жидачівська ТГ; 

Друге місце – Завадівська ЗЗСО І-ІІІ ст., Яворівська ТГ; 

Третє місце – Годовицький ліцей, Сокільницька ТГ.

«Хоча це і найменш масовий вид програми, його важливість важко переоцінити. Навички і досвід, які отримають школярі, займаючись цим видом спорту, доволі часто стають у нагоді в позашкільних ситуаціях: просторове мислення, здатність "читати" карту, концентрація, швидкість, витривалість, спостережливість. А враховуючи час, в якому живемо, вміння орієнтуватися на місцевості, мати базові знання з картографії – з розряду обов’язкових», – розповів керівник управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хім’як.

Нагадаємо, це наймасштабніші в Україні змагання серед учнів. Команди визначають найсильніших у п’ять етапів. Уже відбулися шкільний, територіальний та районний, зараз триває обласний етап, а попереду – всеукраїнський.

В обласних змаганнях зі спортивного орієнтування взяли участь 6 команд, які перемогли на районному етапі шкільної ліги. Це учні таких навчальних закладів:

·        Годовицький ліцей, Сокільницька ТГ;

·        Стрілківський ліцей, Стрілківська ТГ; 

·        Завадівська ЗЗСОІ-ІІІ ст., Яворівська ТГ; 

·        Жидачівський ЗЗСО І-ІІІ ст.№2, Жидачівська ТГ; 

·        Сокальська ЗОСШ І-ІІІ ст. №2, Сокальська ТГ; 

·        Бориславська ЗЗСО І-ІІІ ст., Бориславська ТГ.

«Змагатися мала також команда Ліцею міжнародних відносин ім. Василя Стуса ЛМР, та через відсутність допуску лікаря в іменній заявці, команда не змогла вийти на дистанцію. 

Нагадуємо керівникам установ та представникам команд, що життя та здоровʼя наших учасників – найважливіше, тож перед змаганнями потрібно обовʼязково подбати про медичний огляд школярів та відповідний допуск в документах на участь», – наголошують організатори.

Команди, які посіли 1-3 місця в області, також отримали сучасний інвентар та обладнання від Управління молоді та спорту Львівської ОВА. Переможці вибороли право представляти Львівщину на всеукраїнському етапі шкільної ліги, який відбудеться у червні в Києві.

До заходу долучилися також представники головного управління патрульної поліції у Львівській області. Патрульні провели інтерактивні заняття, де ознайомили дітей з правилами дорожнього руху та відзначили найбільш активних пам’ятними сувенірами.

Напередодні змагань зі спортивного орієнтування визначили найсильніших баскетболістів області серед юнаків та дівчат. 28-29 травня на IV етапі шкільних ліг зіграють футзалісти. Цей захід відбудеться на «Боско-Арені». А на початку червня позмагаються черлідерки та волейболісти.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news