logo
14/06
13/06
2 ...

Львів сьогодні попрощається з трьома воїнами

22-05-2024 08:40740

Львів сьогодні попрощається з трьома воїнами
Фото: ЛМР

У середу, 22 травня, Львів попрощається з трьома військовослужбовцями. Олег Чайковський, Тарас Пеленський, Юрій Чорний захищали Україну від російських окупантів. Мерія закликає львів’ян та гостей міста долучитись до міських церемоній прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів та святкувань.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Чин похорону захисників Олега Чайковського і Тараса Пеленського розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Поховають воїнів на Личаківському кладовищі.

Панахида за воїном Юрієм Чорним розпочнеться об 11:00 у родинному помешканні (вул. Тракт Глинянський, 9). Відтак о 12:30 відбудеться прощання у церкві святого Миколая в селі Підбірці (вул. Яхимовича, 68). Чин похорону розпочнеться о 14:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, о 14:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Поховають захисника на Личаківському кладовищі.

Біографічні довідки захисників

Олег Чайковський (04.07.1988-14.05.2024) Львів’янин.

У 2005 році закінчив Приватний заклад «Гімназія Блаженного Климентія Шептицького». Здобув освіту у Львівському національному університеті імені Івана Франка за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини». Тут закінчив також військову кафедру.

Після завершення навчання працював інженером-економістом у Львові. Захоплювався автомобілями. За словами рідних, Олег Чайковський був людиною світла та досягав успіхів у всьому, за що брався.

Із початком повномасштабного вторгнення рф вступив до лав територіальної оборони. Із липня 2022 року виконував бойові завдання на Донеччині спершу у складі 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи, а згодом – 23-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України.

За сумлінну службу Указом Президента України від 18.07.2023 року був нагороджений орденом «За мужність» III-го ступеня.

У Олега Чайковського залишилися батьки, двоє синів та брат, що зараз захищає державу на передовій.

Тарас Пеленський (23.11.1988-17.05.2024) Львів’янин.

Навчався у Середній загальноосвітній школі №90 міста Львова. Отримав освіту в Українській академії друкарства.

Спершу працював за фахом у місцевій друкарні, а згодом – у рекламному агентстві. Перед початком повномасштабного вторгнення російської федерації відкрив власну справу. Захоплювався спортом, активно займався плаванням. Був дуже комунікабельною людиною, мав велику кількість друзів, чудове почуття гумору та добре ладнав з усіма. На запитання «Як справи?» завжди відповідав «Краще всіх».

Вирізнявся стійкою громадянською позицією, брав участь у подіях на Майдані Незалежності. За словами близьких, Тарас Пеленський намагався усім допомогти та нічого не просив взамін. Мав загострене почуття справедливості та надвелику любов до всього українського. Був люблячим чоловіком і найкращим татом для своїх дітей, хорошим сином і братом.  

Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації добровольцем став на захист Батьківщини від загарбників. Виконував бойові завдання із захисту суверенітету та територіальної цілісності держави у складі 4-ї бригади оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука Національної гвардії України. Боровся із російськими окупантами у гарячих точках Донецької області.

У Тараса Пеленського залишилися дружина, дві доньки, дідусь, батьки та брат.

Юрій Чорний («Ката») (22.05.1997-19.05.2024) Народився та проживав у селі Підбірці Львівської області.

Навчався у Підбірцівському ліцеї Львівської міської ради. Здобув освіту у Автомобільно-дорожньому фаховому коледжі Національного університету «Львівська політехніка», згодом вступив до Національного лісотехнічного університету України.

Займався автомобільною справою. Був зразковим сім‘янином і люблячим батьком. Вирізнявся надзвичайною впевненістю у собі, умів долати будь-які перешкоди та завжди був готовий прийти на допомогу.

Ще одною рисою була його впевненість у власних силах і вміння подолати будь-які перешкоди.

Із початком повномасштабного вторгнення разом з однодумцями долучився до створення місцевої самооборони (згодом – добровільне формування територіальної громади сіл Лисиничі та Підбірці). У квітні 2023 року вступив добровольцем на військову службу до складу 12-ї бригади оперативного призначення Східного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Під час проходження служби виявив мужність, героїзм, самовіддачу та здобув велику повагу побратимів.

У Юрія Чорного залишились батьки, дружина, чотирирічний син, брати та сестри.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news