logo
25/06
2 ...

У Садового вирішили збудувати на території садочку на Сихові новий корпус: укриття не передбачено

22-05-2024 15:31685

У Садового вирішили збудувати на території садочку на Сихові новий корпус: укриття не передбачено
Фото: з відкритих джерел

Будувати садочок без укриття у час повномасштабного вторгнення. Так вирішили «турбуватися про діток» на Сихові у Львівській міській раді. Тому планують звести новий корпус на території вже існуючого садочка № 176 «Пізнайко», що на вул. Кос-Анатольського, 8, у якому і так не вистачає місць в підвальному приміщенні, де можна пересидіти тривогу. 

На зустрічі обурених батьків та чиновників Львівської міської ради була знімальна група ОЧІ.Новини «Першого Західного».

Перше, що показали журналістам батьки – це облаштоване укриття. Воно сухе, але невелике, лише дві кімнати. І розширити його неможливо.

«Діти тут сидять доволі щільно, плече до плеча, рухатися тут відповідно не має як, тривога може тривати декілька годин і ви розумієте, що таке для малих дітей висидіти кілька годин не рухаючись, не встаючи», – каже мама дитини, яка відвідує ЗДО (ясла-садок) комбінованого типу «Пізнайко» Львівської міської ради, Анна Шварцберг.

А сидять діти так щільно, адже місць в укритті на всіх не вистачає.

«На сьогоднішній день в мене є 195 дітей, в середньому ходить 150, орієнтовна кількість, яку я можу розмістити в укритті – це є 116», – пояснює директорка ЗДО (ясла-садок) комбінованого типу «Пізнайко» Львівської міської ради Юлія Лемчик.

«Є домовленість з батьками, що батьки які не працюють, а мають можливість прийти, можуть прийти під час тривоги і забрати дітей, після тривоги можуть привести дітей», – додає вона.

Журналісти запитали у начальника відділу освіти Сихівського та Личаківського районів Віктора Давнюка як так трапилося, що під час війни при будівництві нового корпусу не передбачили укриття. Проблеми у цьому він не бачить.

«Укриття в нас в багатьох садочках не вистачає, тому що ми коли будували садочки не розраховували площу для найпростішого укриття для діток, відповідно в цьому садочку також не вистачає площі, не тільки в цьому, а й у всіх сихівських садочках», – відповів Давнюк.

За чий же кошт будуватимуть новий корпус? У цьому зацікавлений швейцарський спонсор. А для кого воно розраховане? Тут планують розмістити внутрішньо-переміщених діток, які живуть у модульному містечку «Маріяполіс».

За словами Давнюка, заплановано будівництво корпусного містечка на 2 поверхи, яке мало б вміщувати 4 групи по 10 дітей.

«Зараз тут є качелі, є зелена зона, на цій зеленій зоні мав бути маленький корпус», – пояснює Давнюк.

Батьки шоковані, бо новий корпус хочуть звести на єдиній галявині, де можуть бавитися діти з уже існуючого садочка.

«Якщо тут буде побудоване на єдиній галявині, де в дощову погоду можуть гуляти дітки з усіх цих майданчиків. Де будуть гуляти діти? Розширити садочок немає як, бо з однієї сторони проходить теплотраса, з другої сторони проходять житлові будинки, з тої сторони також проходять житлові будинки, тут стадіон», – обурюється інша мама дитини Алла Яковенко.

Відсутнє укриття і невелика територія для прогулянок не єдині проблеми цього садочка. Чи будуть діти у безпеці, поки триватиме будівництво?

«Наразі поки що не оголошено, коли буде будівництво, чи це буде у літній період чи, наприклад, з 1 вересня, коли почнеться навчальний рік. Попередньо планували, що буде відгороджена ця територія, частина, а заклад буде працювати», – каже директорка садочка.

Після зустрічі батьків та чиновників у Львівській міській раді взяли паузу на роздуми.

Leopolis.news