logo
25/06
2 ...

В УКУ відкрили Медичну клініку

22-05-2024 21:25453

 В УКУ відкрили Медичну клініку
Фото: пресслужба ЛОВА

Сьогодні, 22 травня, відкрили Медичну клініку Українського католицького університету за адресою Львів, вул. Панаса Мирного, 24а.

Про це інформує пресслужба ЛОВА.

Проєкт Клініки УКУ є частиною Стратегії розвитку Українського католицького університету до 2030. Одним зі стратегічних напрямів Українського католицького університету є зцілення ран війни. Через медичну практику та піклування про здоров’я людей університет розв’язує суспільні проблеми громади та виконує свою місію служіння. Медична клініка є важливим кроком для того, щоб ветерани, їхні сім’ї та усі люди, які потребують лікарської допомоги, отримували якісні і гідні послуги. 

Привітав з відкриттям клініки начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Вітаю УКУ з такою урочистою подією, адже ви йшли довгим шляхом та доклали максимальних зусиль, аби втілити цей проєкт. 

Для всіх, хто проходитиме тут реабілітацію, нехай клініка стане місцем сили, місцем зцілення, фізичного і душевного. Для мене велика честь бути частиною вашої спільноти.

Тішить і те, що студенти матимуть класну практику, чудово, коли є поєднання теоретичних дисциплін та можливість відпрацювання знань на практиці», – наголосив Максим Козицький.

Медична клініка стане практичною базою навчання студентів Факультету наук про здоров’я УКУ, що діє в структурі університету з вересня 2016 року. Нині тут здійснюють підготовку майбутніх фахівців на двох бакалаврських: «Психологія»; «Соціальна робота» і трьох магістерських програмах: «Клінічна психологія з основами когнітивно-поведінкової терапії»; «Клінічна психологія з основами психодинамічної терапії»; «Фізична терапія та ерготерапія». Майбутні реабілітологи, ерготерапевти, психологи здобуватимуть практичні знання, аби найкраще послужити Україні. Залучення студентів до медичної практики сприятиме підвищенню професійного рівня майбутніх спеціалістів і набуття ними практичного досвіду. 

За словами проректорки з розвитку та комунікацій УКУ Наталії Климовської, ідея створити Медичну клініку виникла у 2016 із заснуванням Школи реабілітаційної медицини в УКУ. Тоді команда хотіла створити реабілітаційний центр. 

Згодом в УКУ відкрили магістерську програму з фізичної терапії та ерготерапії. Була створена проєктна група, яка кілька років вивчала досвід медичних закладів при університетах по всьому світу і виробила власну модель університетської медичної клініки.

«Початок повномасштабного вторгнення та нові виклики війни спонукали УКУ переосмислити ідею створення медичної установи, розширити перелік послуг для громади і більше уваги сконцентрувати на зціленні ран війни – реабілітації, ерготерапії, психологічній підтримці ветеранів та постраждалих від військових дій. 

Ми вже маємо багато запитів від іноземних університетів, щоб разом проводити наукові дослідження на базі клініки, співпрацюємо зі спілкою UMANA (Ukrainian Medical Association of North America) щодо партнерських лікарських консультацій та обміну досвідом, плануємо проводити навчання для українських лікарів, щоб впроваджувати найновіші підходи та технології у медичну практику», – наголошує Наталка Климовська.

Очолюватиме Медичну клініку УКУ Оксана Ковальська – лікарка-терапевтка, кардіологиня, досвідчена керівниця та менеджерка в галузі охорони здоров’я, волонтерка, яка має 15-річний досвід медичної практики, зокрема, з іноземними медичними установами та пацієнтами.

«Дякую кожному, хто долучився до створення клініки в УКУ. Попереду у нас ще дуже довгий шлях, надіюсь, успішний, крок за кроком ми йдемо вперед. 

Про своє здоров’я має дбати кожен, тому запрошую на профілактичні огляди, а за потреби на обстеження та лікування», – зазначила Оксана Ковальська.

Основними напрямами роботи Медичної клініки УКУ є: 

  •     сімейна медицина – первинна медицина, яка забезпечує консультації, діагностику та терапевтичне лікування; 
  •     психологічна допомога: фахівці закладу реалізовуватимуть проєкти з ментального здоров’я та проводитимуть комплексну психологічну терапію;
  •     фізична терапія та ерготерапія: вторинна реабілітація для ветеранів війни та цивільних, які потребують відновлення фізичної активності після травмувань чи перенесених захворювань. 

Leopolis.news