logo
15/06
14/06
13/06
12/06
2 ...

У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір – ЗМІ

23-05-2024 09:54357

У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір – ЗМІ
Фото: ілюстративне

Кабмін працює над законопроєктом про підвищення податків. Зміни стосуються ПДВ та військового збору, який можуть не лише підвищити, а й запровадити для ФОП на спрощеній системі оподаткування.

Про це Forbes розповіли четверо народних депутатів та чиновник в уряді.

Про це повідомляє видання Forbes Ukraine з посиланням на співрозмовників в уряді та Верховній Раді, пише ЕП.

Так, міністр фінансів Сергій Марченко оцінив бюджетний розрив через військові видатки у 5 млрд доларів або 200 млрд грн. Разом з тим, інші співрозмовники видання оцінюють потреби бюджету в 400-500 млрд грн.

«Військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%, кажуть троє депутатів Ради. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОПів, стверджують двоє депутатів з фінансового-економічного блоку», - пише видання.

Водночас, про рівень підвищення ПДВ ще йдуть дискусії. Ймовірне підвищення – на 2–3%.

«Зміни не є фінальними, дискусія щодо них ще триває», - зазначає Forbes.

За розрахунками Forbes, підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників (без урахування можливого запровадження військового збору для ФОП) може принести бюджету додатково 90–100 млрд грн на рік.

Підвищення ставки ПДВ на 1% дасть близько 40 млрд грн додаткових річних доходів. У разі підвищення ПДВ на 2-3% доходи до бюджету можуть зрости на 70–120 млрд грн.

До Ради відповідний законопроєкт може потрапити наприкінці червня – початку липня. Якщо документ ухвалять швидко, то оновлені ставки запрацюють не раніше вересня.

Підготувала Ольга Балух, Leopolis.news