logo
15/06
14/06
2 ...

У Старому Самборі на фасаді школи відкрили меморіальну дошку колишньому учневі, вчителеві історії, який добровільно пішов боронити Україну

23-05-2024 10:12353

У Старому Самборі на фасаді школи відкрили меморіальну дошку колишньому учневі, вчителеві історії, який добровільно пішов боронити Україну

Учора, 22 травня, напередодні Дня Героїв, на фасаді Старосамбірської школи №2 імені отця Станіслава Дашо встановили меморіальну дошку колишньому учневі, захиснику України Івану Макару.

Історичний захід відбувся з участю дружини полеглого Софії, їхніх синочків Матвійка й Остапа, а також батька Ігоря та матері Оксани Макарів. Про це повідомив кореспондент Leopolis.news.

Життя Івана Макара обірвалося на Луганщині біля міста Попасна 6 березня 2022 року. Він, вчитель історії, працював у Стрілківському ліцеї. Його шанували колеги, любили учні за фахове викладання предмету. У перший день повномасштабного вторгнення путінської орди добровільно пішов захищати Україну від ворога. Сказав: «Як же я в майбутньому навчатиму дітей історії, не будучи учасником доленосних для держави подій».

За патріотичний вчинок Івана Макара президент України посмертно нагородив орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Учасники події згадували його учнем, яким він був вчителем, батьком, сином і просто односельцем. В усьому служив прикладом. Тому в лиху годину взяв у руки зброю, щоб захистити Батьківщину від московської орди. Присутні висловлювали щиру вдячність батькам за виховання такого сина.

«Хай світла пам’ять про загиблих новітніх Героїв, їх невинна жертва стане запорукою наближення нашої Перемоги над ненависним ворогом. Пам’ятаючи своїх синів, краян,  ми не дамо окупанту знищити націю Шухевича, Бандери, Чорновола та їм подібних славних українців, зруйнувати нашу багатовікову історію, наше завтра», – сказала Оксана Макар, мама полеглого.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news 

Фото з «Ваш голос Прикарпаття»