logo
15/06
14/06
2 ...

Співробітниця ЛНМУ взяла участь у Міжнародній науковій конференції у Польщі

23-05-2024 13:00217

Співробітниця ЛНМУ взяла участь у Міжнародній науковій конференції у Польщі
Фото: відділ комунікації і промоції ЛНМУ ім. Данила Галицького

15-16 травня у Кракові (Республіка Польща) проходила Міжнародна наукова конференція «20-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Perspektywa międzynarodowa, subregionalna, krajowa, regionalna i lokalna» («20-річчя членства Польщі в Європейському Союзі. Міжнародні, субрегіональні, національні, регіональні та місцеві перспективи»). 

Про це повідомляє відділ комунікації та промоції Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.

Захід організував Інститут журналістики і міжнародних відносин (Instytut Dziennikarstwa i stosunków międzynarodowych) Університету Комісії народної освіти в Кракові (Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie). 

Доповідачами конференції були науковці з Польщі, Албанії, Румунії, Хорватії, України, котрі поділилися своїми дослідженнями з проблематики діяльності ЄС в умовах новітніх викликів і зростання російського неоімперіалізму. 

У роботі конференції взяла участь представниця Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доцент кафедри українознавства Наталія Гірна.

Наша колега виступила з доповіддю «Stosunki UE – Ukraina w latach 2014-2024: perspektywa Ukraińska» («Відносини ЄС – Україна у 2014-2024 роках: українська перспектива»), у якій зосередила увагу на активізації взаємовідносин нашої держави з Євросоюзом і одночасному посиленні агресивної політики кремля проти України і колективного Заходу.

Доцент Наталія Гірна зазначила, що етапами московського наступу в Україні стала участь у спробах придушення Революції гідності, окупація Криму, підтримка терористичного заколоту у Донецькій і Луганській областях і повномасштабне вторгнення 24 лютого 2022 р. Водночас рф нарощувала дезінформацію всередині ЄС і демонструвала щоразу більші ксенофобські настрої. 

Вона також наголосила, що нині російський режим відкрито заявляє про прагнення знищити Україну і вважає ворожими країни ЄС, які підтримують боротьбу українського народу за право на життя. Тому тільки разом ми зможемо подолати російського агресора і розбудовувати демократичне співтовариство.

Упродовж дискусії закордонні науковці неодноразово висловлювали підтримку нашій державі і переконання у тому, що вступ України до ЄС треба пришвидшувати.

Leopolis.news