logo
15/06
14/06
2 ...

Сьогодні у Львові відкрили мурал пам’яті воїну Тарасові Березюку

23-05-2024 17:37195

Сьогодні у Львові відкрили мурал пам’яті воїну Тарасові Березюку
Фото: ЛМР

Сьогодні, у День Героїв України, на Сихові відкрили мурал памʼяті Тарасу «Сихівському» Березюку – захиснику України та учаснику Революції Гідності. Мурал створив художник Олександр Приймак (псевдонім Саша Пес).

Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Автор поділився, що створював зображення більше року: спочатку довго працював над ескізом, а потім упродовж 8 місяців безпосередньо малював зображення.

 «Я не знав Тараса особисто, але знаєте як кажуть: скажи мені, хто твої друзі, і я скажу, хто ти. Познайомившись у процесі роботи з друзями і рідними Тараса, я розумію, наскільки вагомою людиною він був. Для мене дуже цінно і почесно бути частиною увіковічення Тараса Березюка», – сказав художник.

Окрім рідних, друзів та колег, до відкриття муралу долучився керівник Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій Андрій Жолоб та директор департаменту «Адміністрація міського голови» Львова Євген Бойко.

«Я дуже радий бути сьогодні тут, бо, на жаль, не зміг попрощатися з Тарасом під час його поховання. Через війну я можу побачити свого найкращого друга тільки на цьому монументальному муралі.

Тарас прочитав тисячі історичних книг про героїв минулого, читав історії великих персон, яких зображали на великих картинах. І зараз він ніби сам переноситься зі сторінок таких книг і постає у такому великому зображенні на рідному Сихові. Тарас дуже любив Сихів, саме тут в ньому виховались ті правильні цінності, які він проніс через все життя. Мама мого друга, яка мешкає у цьому будинку, казала мені, що їй вже нічого не страшно, бо її оберігає Тарас.

Сьогодні – День Героїв, тому я хочу закликати всіх вас не забувати тих, хто вас боронить чи боронив. Вони ніби сходять зі сторінок історичних книг, але вони реальні, вони ходять чи ходили поміж нас», – сказав військовослужбовець Юрій Герун, друг Тараса.

Оскільки Тарас був вболівальником футбольного клубу «Карпати», наприкінці події його друзі-фанати запалили жовто-сині фаєри, як це роблять вболівальники на стадіонах.

Біографічна довідка захисника

Тарас Березюк («Сихівський», «Коцюба») (03.01.1988-24.08.2022). Львів’янин. Націоналіст, учасник Революції Гідності. Активний уболівальник футбольного клубу «Карпати», представник колективу «Pride».

Навчався у середній загальноосвітній школі № 98 та середній загальноосвітній школі № 1 міста Львова. Закінчив історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка.

Після завершення навчання у 2010-2011 роках проходив строкову військову службу. З 2011 року працював викладачем, згодом – завідувачем економіко-технологічного відділення у Львівському фаховому коледжі харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій.

Учасник антитерористичної операції у 2014 році в складі 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних сил України. Брав участь у боях за міста Лиман, Лисичанськ та Сєвєродонецьк. У 2017 році навчався у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського, отримав звання «молодший лейтенант».

Із початком повномасштабного вторгнення, повернувся до лав 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних сил України.

Загинув у боротьбі з російськими загарбниками. Воїн похований на Личаківському кладовищі у Львові.

Підготував Володимир Піняжко, Leopolis.news