logo
15/06
14/06
2 ...

Ворог завʼяз у вуличних боях за Вовчанськ та зазнав значних втрат – Сирський

23-05-2024 15:59329

Ворог завʼяз у вуличних боях за Вовчанськ та зазнав значних втрат – Сирський
Фото: Олександр Сирський

Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський розповів про ситуацію на Харківщині.

Про це він написав у Фейсбук.

«Продовжую свою роботу в частинах Східного фронту. Після перших незначних успіхів в ході наступальних боїв на Харківщині противник повністю завʼяз у вуличних боях за Вовчанськ та поніс дуже високі втрати в особовому складі штурмових підрозділів. Наразі ворог з різних напрямків перекидає резерви, намагаючись підтримати активні штурмові дії, але безуспішно», – зазначив Сирський.

За його словами, у районі Липців ворог також поніс істотні втрати, перейшов до активної оборони, проводить мінування та вогневе ураження позицій наших військ.

«На Купʼянському напрямку продовжуються бої у лісовому масиві на північ від міста. Складна ситуація в районі Кислівки, де ворог намагається прорвати нашу оборону та вийти до річки Оскіл», – додав він.

Також інтенсивні бойові дії тривають в районі Іванівського та на підступах до Часового Яру.

«Ворог намагається будь-якою ціною зачепитися за місто, використовує новітні Т-90М, БМП-3, БМД-4, які, як правило, знищуються нашими протитанковими засобами та FPV дронами ще в ході висування», – додав Сирський.

За його словами, найбільш інтенсивні та жорсткі бої тривають на Покровському та Курахівському напрямках: «Ворог намагається прорвати оборону наших військ на вузькій ділянці фронту між населеними пунктами Старомихайлівка - Бердичі шляхом наступальних та штурмовим дій найбільш підготовлених підрозділів».

Наступальні дії відбуваються як з використанням бронетехніки, так і в пішому порядку, нерідко - на мотоциклах та багі, додав головком.

За словами Сирського, на інших напрямках також неспокійно, але кількість та інтенсивність бойових дій значно менше.

«Ключова мета моєї роботи - вивчення обстановки на місці, вирішення проблемних питань, забезпечення додатковою кількістю боєприпасів, дронів, РЕБ та інших МТЗ, посилення резервами, тощо.

Хочу відмітити ефективну роботу більшості командирів та штабів по організації бойових дій, вогневому ураженню противника, підтриманню взаємодії з сусідніми частинами. Звісно, що є проблеми, які потребують швидких та кардинальних рішень», – зазначив він.

Підготував Олександр Чамара, Leopolis.news