logo
25/06
2 ...

Школярі Бродівської громади відзначили День Героїв краєзнавчою веломандрівкою

24-05-2024 08:47180

Школярі Бродівської громади відзначили День Героїв краєзнавчою веломандрівкою
Фото: автора

У четвер, 23 травня, школярі 5-10-их класів Берлинської школи Бродівської територіальної громади Золочівського району, відзначили День Героїв краєзнавчою веломандрівкою дорогами околичних із Берлином сіл.

Під час мандрівки юні велотуристи оглядали архітектурні історичні споруди рідного села, зокрема уже частково модифіковану будівлю колишньої сільської управи, залишки ДОТу австрійського війська Першої світової війни та історичну водяну помпу. Також школярі побували на ділянці, де у 19-му сторіччі знаходилася сільська церква, а сьогодні там височіє меморіальний хрест на честь Героїв України – запорозьких козаків, січових стрільців, воїнів УПА – та слухали розповіді екскурсовода про звитягу боротьбу українського народу. 

У сусідньому селі Конюшків веломандрівники оглянули напівзруйновану історичну садибу Потоцьких, любувалися залишками архітектурного оздоблення, що частково ще залишилося на стінах замку, будинку дворецького та заїжджого двору цього історичного маєтку.

В селі Язлівчик шкільна дітвора побувала на місці колишнього дерев’яного костелу, якого кілька років тому було демонтовано та відновлено у львівському скансені – музеї народної архітектури і побуту у Львові ім. Климентія Шептицього.

Коментуючи подію, педагогиня-організаторка Берлинської школи, краєзнавиця Ольга Андріїв сказала: «Вже традиційно четвертий рік поспіль школярі нашої школи здійснюють веломандрівку з метою вивчення історії рідного краю. Зазвичай, веломаршрути, які ми напрацьовуємо, охоплюють цікаві об’єкти: тут і сакральні та меморіальні пам’ятки, зокрема могили воїнів УПА, і військово-фортифікаційні споруди та природні цікавинки місцевого значення».

Михайло ШИШКА, для Leopolis.news