logo
15/06
14/06
2 ...

Військовослужбовець ЗСУ Тарас Сінякевич з Шегинь: «Захистити Вітчизну від ворога – святий обов'язок кожного чоловіка»

24-05-2024 10:13606

Військовослужбовець ЗСУ Тарас Сінякевич з Шегинь: «Захистити Вітчизну від ворога – святий обов'язок кожного чоловіка»

33-річний захисник Батьківщини Тарас Сінякевич з Шегинь (Шегинівська ТГ) вже понад два роки захищає рідну землю від окупантів у лавах ЗСУ. Їх підрозділ 65-ої окремої механізованої бригади виконує бойові завдання на позиціях на Запорізькому напрямку.

Тарас виховувався у звичайній робітничій сім'ї у Шегинях – батько працював на залізниці, тож він вирішив також здобути спеціальність залізничника. За фахом він – машиніст тепловоза. До початку повномасштабної війни 2022 року працював за спеціальністю. Але коли розпочалося вторгнення рашистів на нашу землю, разом з друзями вирішили йти захищати Вітчизну. Мріяли служити у легендарному полку «Азов». Їх записали в резерв. А 19 квітня 2022 року отримав повістку на мобілізацію.

«Ні однієї хвилини не сумнівався і не зволікав, – розповідає Тарас Сінякевич. – 20 квітня був вже на військкоматі, а 21-го поїхав у навчальний центр 65-ої ОМБр. Після навчання і узгодження дій наш підрозділ був скерований на Запорізький напрямок. Протягом двох років я, як командир відділення, молодший сержант, разом з побратимами тут виконуємо бойові завдання».

«Як тривають ваші фронтові будні? Що найважче на війні?»

«Головне – це бойове побратимство. Чітко і злагоджено робити свою роботу, зважаючи на те, щоб всі залишилися живими, а ворог був знищений. Нинішня війна – це війна технологій, тому так важливо, щоб було достатньо і зброї, і новітнього оснащення – дронів, систем РЕБ, батарей живлення. Дрони – це розхідний матеріал, їх потрібно багато, бо використовуються для розвідки, а також для ураження цілей, польоту на великі відстані. Керування дронами має бути дуже ретельним і за їх даними виконуються різні бойові завдання. Системи РЕБ допомагають знешкодити дрони ворога, бо противник також використовує їх проти нас. Саме така системна робота з дронами рятує життя нашим побратимам. Бо можна чітко спланувати наступ, щоб не потрапити під обстріл артилерії чи в авіації ворога.

Найважче, – коли гинуть побратими. Тому дуже ретельно плануємо виконання бойових завдань, щоб не було втрат.

І ще, знаєте, дуже боляче дивитися на поля наші, тут на лінії фронту, – чорні, «переорані» артилерійськими снарядами. Зараз весна і ці поля повинні зеленіти, тут би мали бути посіви зернових культур...»

«Відчуваєте підтримку волонтерів, родини, земляків?»

«Вдячні волонтерам за допомогу. Приїжджають до нас, зокрема, ГО «Волонтерський рух Мостищини» (керівник Василь Ісанський). Привозять необхідні речі, а також дрони, акумулятори, інструменти, ліки, все, що замовляємо. А недавно був зроблений збір коштів на купівлю квадроцикла. І волонтери нам його доставили. Багато батарей живлення вичерпали свій ресурс, тож також волонтери закуповують і їх провозять. Така допомога в тилу від наших земляків дуже потрібна і мотивує військових.

Великою підтримкою для мене є моя сім'я – дружина Мілена, а також мій син Максим, якому минуло лише 3 місяці. Підтримують мене мої батьки, молодший брат, односельчани – психологічно, матеріально і морально. Це дуже мотивує військових, бо розумієш, що захищаєш рідний дім, свою сім'ю, а отже і всю Україну».

«Зараз ви перебуваєте вдома у короткій відпустці. Що б хотіли сказати своїм землякам?»

«Насамперед подякувати всім, хто постійно долучається до волонтерства, до допомоги ЗСУ. Ми повинні всі розуміти,  що тільки Перемога може стримати наступ ворога. Щоб не повторилися звірства окупантів, які були в Бучі, Ірпені, Ізюмі, на сході України, де вони нищили все, вбивали та знущалися з українців. Треба йти і захищати рідну землю.

Військових на позиціях, які без відпочинку воюють вже третій рік, мають замінити добре навчені та підготовлені наші хлопці. Тож всім чоловікам треба готуватися, розуміти, що війна стосується кожного, і захистити Вітчизну від ворога – святий обов'язок. Бо окупант не зупиниться, він хоче знищити українців, як націю, не зупиниться, щоб захопити деякі європейські країни. Тому допомога від міжнародних партнерів – США, ЄС, НАТО має бути постійною. Україні потрібна новітня зброя і військове оснащення.

Тільки разом, об'єднавши всі  зусилля,  зможемо здолати ворога!»

Галина СОРОКА, для Leopolis.news