logo
15/06
14/06
2 ...

«Форум російської опозиції» у Львові відбувся без мера Садового: він написав скаргу в СБУ

24-05-2024 10:55495

«Форум російської опозиції» у Львові відбувся без мера Садового: він написав скаргу в СБУ
Фото: Ілля Пономарьов

У Львові вчора, 23 травня, відбувся «Форум російської опозиції» за участі російських опозиційних об’єднань, а також української влади. Міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що звернувся до відповідних органів через проведення неанонсованого заходу, про який не було відомо міській владі.

Про проведення у Львові «Форуму російської опозиції» повідомило Головне управління розвідки.

За інформацією ГУР, в його роботі взяли участь «представники політичної та озброєної опозиції до путінського режиму, зокрема і делегати від добровольчих підрозділів, які воюють у складі Сил Оборони України».

«Начальник ГУР МОУ Кирило Буданов підтримав проведення подібного заходу як одного з проявів боротьби проти кремлівської диктатури, що також сприяє перемозі України над державою-агресором.

Подібні події наближають кінець режиму путіна та сприяють консолідації усіх сил, метою яких є повалення диктатури в рф та поразка кремля у війні проти України», – йдеться у повідомленні ГУР.

Також про проведення форуму повідомив ексдепутат держдуми рф Ілля Пономарьов, який може бути причетний до діяльності легіону «Свобода росії».

Пономарьов повідомив, що від провідних опозиційних об'єднань у форумі прийняли участь понад 40 учасників. У роботі взяли участь представники всіх трьох добровольчих батальйонів. Були також представники Офісу Президента України та Верховної Ради.

Він розповів, що за результатами форуму вирішили створити постійну організаційну структуру для підтримки силового спротиву, а її остаточне формування завершиться на наступному форумі.

Окрім цього, на форумі затвердили «Львівську резолюцію», у якій ідеться про підтримку російськими опозиціонерами «формули миру» Володимира Зеленського, війна росії проти України визнається злочинною, а політичний режим рф — таким, який необхідно змінити, водночас повернувши Україні захоплені території та всіх військовополонених.

На проведення форуму у Львові відреагував міський голова Андрій Садовий. Він заявив, що вже надіслав запити до відповідних органів.

«Пишуть, що у Львові сьогодні працює форум якоїсь російської опозиції. Учасники — нібито Ходорковський, Каспаров, Фейгін, Шендерович та інші прізвища, мені не дуже відомі. Хто знає, це якийсь жарт? Запит у відповідні органи вже надіслав», — заявив міський голова.

Варто зазначити, що на форумі були пристутні журналісти від «24 каналу», який належить дружині мера Львова Андрія Садового. Мікрофон телеканалу можна побачити на поширеній у мережі світлині із заходу.

Leopolis.news